ClearFox® Rozwiązania do oczyszczania ścieków dla przemysłu mleczarskiego

Przemysłowe oczyszczanie ścieków

ClearFox to specjaliści w projektowaniu i produkcji tanich, energooszczędnych, plug and play rozwiązań modułowych dla ścieków mlecznych. Nasze umiejętności techniczne i doświadczenie sprawiają, że jestmy najlepszym wyborem dla Twojego projektu. Posiadamy szereg technologii procesowych, które można połączyć w modułowym układzie, aby poradzić sobie z każdym rodzajem ścieków przetwórstwa mleczarskiego. Należą do nich obróbka wstępna, flotacja rozpuszczonego powietrza, leczenie biologiczne, klarowniki,dezynfekcja.

Możemy również zastosować ultrafiltrację, aby umożliwić recykling ścieków i wykorzystanie ich jako wody procesowej.

Modułowe przemysłowe rozwiązania ściekowe ClearFox mają następujące zalety:

  • Niskie koszty eksploatacji
  • Modułowe
  • Praca automatyczna
  • Niska cena zakupu
  • Gwarancje procesowe i ściekowe

Opis aplikacji:

Przemysł mleczarski obejmuje przekształcenie surowego mleka w mleko pasteryzowane i kwaśne, jogurt, twardy, miękki i twaróg, produkty śmietankowe i maślanki, lody, mleko i serwatkę w proszku, laktozę, mleko skondensowane, a także różne rodzaje deserów.
W tej branży ścieki różnią się znacznie ze względu na różne składy, przypisane do wytwarzanego produktu i technologicznie wykorzystywane do tego. Ścieki mleczne wyróżniają się wysoką zawartością organiczną, niską wartością składników odżywczych, stosunkowo podwyższonymi temperaturami, szerokim zakresem pH i wysoce dezynfekowanymi zawartościami. Wymaga to specjalnych kroków oczyszczania i oczyszczania w celu zmniejszenia lub wyeliminowania wpływu zrzutów ścieków na środowisko.

Skład ścieków mlecznych:

Ścieki przetwórcze mleka mają podwyższoną temperaturę i duże różnice w pH, TSS, biologicznym zapotrzebowaniu na tlen (Bod), CHZT, całkowitym azotem (TN), fosforie całkowitym (TP) oraz tłuszczu, oleju i tłuszczu (FOG)

Charakterystyka ścieków:

Woda odgrywa kluczową rolę w przetwórstwie mleka. Jest on stosowany na każdym etapie linii technologicznych, w tym czyszczenia i mycia, dezynfekcji, ogrzewania i chłodzenia. Zapotrzebowanie na wodę jest ogromne. W zakładach mlecznych duże wahania jakości i ilości ścieków są bardzo problematyczne, ponieważ każdy przetworzmleko potrzebuje oddzielnej linii technologicznej.

Kategorie ścieków:

Trzy główne kategorie można nakreślić w zależności od ich pochodzenia i składu

  1. Woda przetwórnia: Woda przetwórnia powstaje w chłodzeniu mleka w specjalnych chłodnicach i skraplaczach, a także kondensatów odparowania mleka lub swatki. Ogólnie rzecz biorąc, wody przetwórcze nie są zanieczyszczone, a po minimalnym obróbce wstępnej mogą być ponownie wykorzystane lub zrzucone razem z wodą burzową. Możliwe jest ponowne użycie wody, typowe zastosowania to produkcja ciepłej wody i pary, a także czyszczenie membranowe.
  2. Oczyszczanie ścieków: Oczyszczanie ścieków zwykle pochodzi z urządzeń mycia, które mają bezpośredni kontakt z mlekiem lub produktami mlecznymi. Obejmuje również mleko i produkt wyciek, szesterę, tłoczenie i solankę, ścieki CIP lub awarię sprzętu, a nawet błędy operacyjne. Ponad 90 organicznych ciał stałych w ściekach pochodzi z mleka i pozostałości produkcyjnych: kawałki sera, serwatka, śmietana, woda z separacji i klarowania, kultury starterowe, jogurt, koncentraty owocowe lub stabilizatory. Te ilości ścieków są znaczne i są wysoce zanieczyszczone, co wymaga dalszego oczyszczania.
  3. Ścieki sanitarne: Ścieki sanitarne znajdują się w toaletach, prysznicach itp. Ścieki sanitarne są podobne w składzie do ścieków komunalnych i są zazwyczaj odprowadzane bezpośrednio do oczyszczalni ścieków, ale mogą być wykorzystywane jako źródło azotu dla niezrównoważonych ścieków mlecznych przed wtórnym przetwarzaniem tlenowym.

Przypadków:

W ciągu ostatnich 20 lat zespół Clearfox z powodzeniem zaprojektował wiele zakładów w całej Europie. Przykłady różnią się od małego szwajcarskiego producenta sera górskiego do dużego mleka połączyć nabiał w Europie Wschodniej.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną wycenę

ClearFox® Rozwiązania do oczyszczania ścieków – Przemysł przetwórstwa spożywczego
ClearFox® Rozwiązania do oczyszczania ścieków dla przemysłu winiarskiego
Menu