Oczyszczalnia ścieków dla przemysłu rybnego, owoców morza i zasobów morskich

Przemysłowe oczyszczanie ścieków

ClearFox są specjalistami w projektowaniu i produkcji plug and play modułowe rozwiązania do przetwarzania ryb ścieków. Nasze umiejętności techniczne i doświadczenie sprawiają, że jestmy najlepszym wyborem dla Twojego projektu.

ClearFox rozwiązania oczyszczania ścieków dla przemysłu rybniczego:

Zalety:

Posiadamy szereg technologii procesowych, które można połączyć w modułowym układzie, aby poradzić sobie z każdym rodzajem ścieków do przetwarzania ryb. Należą do nich obróbka wstępna, flotacja rozpuszczonego powietrza, leczenie biologiczne, klarowniki,dezynfekcja.

Ze względu na możliwość wysokiego stężenia chlorku w ściekach rybnych wykorzystujemy stal dupleksową do wszystkich części metalowych masiewczym w kontakcie ze ściekami. Możemy również zastosować ultrafiltrację, aby umożliwić recykling ścieków i wykorzystanie ich jako wody procesowej.

przemysł rybny

Modułowe przemysłowe rozwiązania ściekowe ClearFox mają następujące zalety:

  • Niskie koszty eksploatacji
  • Modułowe
  • Praca automatyczna
  • Niska cena zakupu
  • Gwarancje procesowe i ściekowe

Opis aplikacji:

Ścieki z sektora rybołówstwa są silnie zanieczyszczone. Stopień zanieczyszczenia ścieków zależy od kilku parametrów. Najważniejsze są rodzaj wykonywanej operacji, przetwarzane gatunki ryb i rutyna operacyjna w fabryce.

Przykłady to: obróbka świeżych ryb, przetwarzanie delikatesów (raki, kraby, kalmary, ostrygi itp.) proces zamrażania, produkcja substytutów łososia, konserwowanie i przetwarzanie śledzia. Przemysł ten jest wysoki sezonowy.

Skład ścieków:

Ogólnie rzecz biorąc, zanieczyszczenie ścieków ulega wahaniom, z wysokim odsetkiem materiału organicznego (nierozpuszczone szczątki, smary, oleje do gotowania, białka, przyprawy, warzywa

Disolved Air Flotation Ryb przemysłu

cukru, octu) oraz o wysokim stężeniu soli, chloru, środków czyszczących, barwiących i dezynfekujących.

Ścieki przetwórcze mają duże ilości zanieczyszczeń, takich jak TSS, biologiczne zapotrzebowanie na tlen (Bod), chemiczne zapotrzebowanie na tlen (COD), tłuszcz, olej i smar (FOG), a także azot i fosfor.

Charakterystyka ścieków:

Woda odgrywa kluczową rolę w przemyśle przetwórstwa rybnego. Jest on stosowany na każdym etapie linii technologicznych, w tym czyszczenia i mycia, dezynfekcji, ogrzewania i chłodzenia. Zapotrzebowanie na wodę jest ogromne.

Kategorie ścieków:

Trzy główne kategorie w zależności od ich pochodzenia i składu to:
półekran

1. Woda przetwórna:

Często występują duże różnice między natężeniem przepływu, głównie w zależności od działalności zakładu. Ścieki można podzielić na 2 kategorie: wody ściekowe o wysokim zasoleniu z produktów lub wykorzystanie wody morskiej w części procesu oraz wody ściekowe o niskim zasoleniu, w których używana jest świeża woda i nie powstaje zasolenie jako produkt uboczny.

2. Oczyszczanie ścieków:

Oczyszczanie ścieków zwykle pochodzi z urządzeń mycia, które jest w bezpośrednim kontakcie z produktem. Obejmuje również wyciek produktu, prasowanie i solankę, ścieki CIP lub nieprawidłowe działanie sprzętu, a nawet błędy operacyjne. Ścieki te są w dużych ilościach i są wysoce zanieczyszczone, co wymaga dalszego oczyszczania.

3. Ścieki sanitarne:

Ścieki sanitarne znajdują się w toaletach, prysznicach itp. Ścieki sanitarne są podobne w składzie do ścieków komunalnych i są zazwyczaj odprowadzane bezpośrednio do oczyszczalni ścieków, ale mogą być wykorzystywane jako źródło azotu dla niezrównoważonych ścieków przed wtórnym przetwarzaniem tlenowym.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną wycenę

Przemysłowe systemy oczyszczania ścieków
Digestate and Slurry Oczyszczalnia z Clearfox® “Nitro System”
Menu