tautator robiacy tatuaz

Czy warto samodzielnie zaprojektować swój tatuaż?

Tatuaże są modne i to fakt niezaprzeczalny. Ale są też sposobem na wyrażenie siebie, swojej filozofii życia. Zatem mogą być czymś więcej niż tylko dekoracją ciała. Jak wiadomo jest wiele stylów tatuowania. Moda na wzory czy motywy także szybko się zmienia. Czy warto więc samodzielnie zaprojektować swój tatuaż?

Samodzielne projektowanie tatuażu – tak czy nie?

Jak wiadomo w salonie tatuażu można znaleźć naprawdę wiele albumów z wzorami. Dobrzy specjaliści chętnie też doradzą na podstawie Waszych preferencji, jaki wzór będzie świetny właśnie dla Was. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie zaprojektować swoją dziarę. W końcu wtedy może okazać się jedyna w swoim rodzaju i będzie waszym powodem do dumy. Oczywiście może się też okazać, że pójdziecie w skrajną oryginalność i wtedy cóż, Wasz tatuaż będzie powodem do wstydu. Zatem samodzielne zaprojektowanie dziary ma zalety, ale i wady. Można powiedzieć, że do odważnych świat należy, ale nie każdy jest w sumie aż tak odważny i nie każdy lubi ryzykować. W końcu są osoby, które wolą nie spróbować i nie żałować. Każdy człowiek jest inny. Zatem nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy samodzielne projektowanie tatuażu jest dobrym wyborem. Wszystko zależy od tego, co Wasz tatuaż będzie przedstawiał. Umówmy się, że dziara przedstawiająca np. portret dziecka, ale w formie kwiatu nie jest dobrym wyborem. A gdy do tego osobie projektującej brak talentu, to rzeczywiście więcej jak pewne jest to, że po wykonaniu takiego tatuażu od razu będziecie żałować. W sumie nie każdy profesjonalista podejmie się też wykonania takiego „arcydzieła”, wszak w portfolio go nie umieści.

Talent kluczem do sukcesu

Chcąc samodzielnie zaprojektować wzór tatuażu trzeba posiadać talent. Cóż Wasze chęci nie wystarczą. Jeżeli talentu Wam brak, to zamiast stylowej dziary będziecie mieć co najwyżej pastisz i duży powód do wstydu. Jeżeli jednak posiadacie talent, to sytuacja wygląda już nieco inaczej, a nawet zupełnie inaczej. W takim przypadku możecie pozwolić sobie na swój projekt, który następnie tatuażysta przeniesie na Waszą skórę i wykona świetną, ale i typowo „Waszą” dziarę. Czy oznacza to, że nie mając talentu nie można mieć swojego wzoru? Jasne, że nie, tyle tylko, że lepiej jego zaprojektowanie zlecić fachowcom. Najlepsze studio tatuażu zatrudnia profesjonalistów, którzy przygotują projekt zgodnie z Waszymi preferencjami. Ale macie wtedy pewność, że rzeczywiście będzie on zachwycał, a nie przyprawiał o poczucie wstydu.

Sentencja wymyślona przez Was

Samodzielnie nie musicie wykonywać tylko projektu tatuażu. Możecie np. wymyślić swoją sentencję. Słowa mogą być parafrazą innej sentencji, ale mogą to być też słowa prosto z serca, czyli poprzez tatuaż możecie wyrazić to, co chcecie.

kobieta z tatuazami

 

Rzecz jasna i słowa trzeba przemyśleć, bo wiecie to, że jednego dnia będziecie zachwyceni tym, co wymyśliliście, to po tygodniu zachwyt już nie musi być tak duży. Dlatego tak ważne jest to, by zawsze decyzję o tatuażu przemyśleć i to na 100%. Oczywiście zawsze tatuaż można usunąć, ale jednak to wiąże się z relatywnie wysokimi kosztami. Można też tatuaż przerobić, ale jednak nie każdy tatuażysta podejmie się przemian. A więc, aby nie żałować wystarczy swoją decyzję przemyśleć – ot cała filozofia.

Czy warto więc projektować tatuaż samodzielnie?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Brzmi „Tak” jeżeli macie talent. Brzmi też „Nie” jeżeli Wasze umiejętności rysowania są słabe, a w szkole na plastykę to właśnie mama rysowała Wam prace. W takim przypadku lepiej zlecić projekt mamie (taki żart), a tak poważnie, lepiej udać się to dobrego tatuażysty, który wykona projekt zgodnie z Waszymi sugestiami i unikniecie w ten sposób kiczu, a potem też powodu do wstydu. Przypominamy też, że na tatuażach nie można oszczędzać i zawsze należy wybierać najlepsze studio tatuażu. Dzięki temu macie pewność, że dziara będzie wykonana w odpowiednich warunkach higienicznych i sterylnych, a także będzie stylowa. Lepiej więc poczekać i doskładać kasę, ale mieć pewność, że tatuaż będzie spełnieniem Waszych marzeń.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij