Gdy lubisz sport i adrenalinę – poznaj idealne dla siebie aktywności

Coraz więcej osób stawia na aktywny styl życia. To oczywiście słuszne, wszak taki styl jest zdrowy i rzeczywiście pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. Jednak są osoby, którym zwykłe aktywności nie wystarczą, wszak lubią oni też adrenalinę. Jeżeli należycie właśnie do tej grupy, to dziś podpowiemy Wam jakie aktywności właśnie dla Was najlepiej się sprawdzą.

Rowery górskie i wszystko jasne

Nie od dziś wiadomo, że jazda na rowerze jest przyjemnością i potrafi naprawdę odprężyć. Ale jeżdżąc na rowerze można też poczuć adrenalinę i to nie tylko w sytuacji, gdy wybiera się niezbyt równe drogi. Zdecydowanie lepiej poczuć adrenalinę poruszając się po terenach wymagających. Na pewno możemy Wam polecić jazdę po górach. Jest ona wymagająca, jest trudna, ale jest też pełna emocji i daje przy tym dużo frajdy. Wysyp endorfin macie gwarantowany. Oczywiście musicie znaleźć dobre rowery górskie. Jakie modele najlepiej wybrać? Te z wyżej półki, które mają dobre podzespoły, gdyż dzięki temu sprawdzą się w trudniejszych warunkach, a przy tym zapewnią większe bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że rowery górskie powinny posiadać wzmocnioną ramę. Do tego powinny posiadać zdecydowanie większy prześwit pod pedałami niż jednoślady szosowe. Duże znaczenie mają też hamulce – czym mocniejsze, tym lepiej. Duża ilość przyłożeń gwarantuje łatwiejsze pokonywanie nawet dużych wjazdów i to mniejszym nakładem sił. Najlepiej też wybrać taki jednoślad, który posiada pełną amortyzację. O kasku i ochraniaczach chyba nie musimy już przypominać. Za to przypomnimy, że trzeba mierzyć siły na możliwości i jeżeli jeszcze do tej pory nie jeździliście w trudnym terenie, to należy powoli się tego uczyć. Nie wybierajcie od razu trudnej trasy, lecz małymi krokami pokonujcie trudności.

Jazda na deskorolce w skate parku

Czasami nie trzeba wcale daleko szukać ciekawej i intensywnej aktywności. Wystarczy tylko wybrać się do skate parku i pojeździć tam na deskorolce. Ten sport wcale nie jest dedykowany tylko młodzieży i nie powinniście się ograniczać. Rzeczywiście daje dużo frajdy, ale też wyzwala jeszcze więcej adrenaliny i każdy wiek jest dobry, by nauczyć się jeździć na deskorolce. Oczywiście trzeba jeszcze wybrać odpowiedni sprzęt i tutaj wybór ma także duże znaczenie. Na początek najlepiej wybrać model z kółkami o średniej wielkości z łożyskiem typu ABEC-3 bądź też ABEC-5. W tym przypadku pamiętajcie, że im wyższa cyfra przy tym oznaczeniu, tym lepsza jakość łożysk oraz tym szybsza jest deskorolka. To nadal nie wszystko, o czym musicie pamiętać, wybierając ten sprzęt. Liczy się też twardość kółek i my możemy Wam polecić kółka o twardości wynoszącej 99A. Jeżeli chodzi o samą wielkość kółek, to do nauki jazdy najlepiej sprawdzą się te o wymiarze od 55 mm. Skoro już wiecie, jaka deskorolka się najlepiej sprawdzi, to czas poznać jeszcze inne zalety jazdy na niej. Na pewno poprawia koordynację ruchową, ale i płynność ruchów. Do tego zwiększa wytrzymałość fizyczną. Możecie też spalić niemało kalorii, bo godzina jazdy pozwoli spalić nawet 300 kalorii. Kolejną zaletą jest to, że jazda na deskorolce rozwija mięśnie, choćby brzucha, łydek czy ud i świetnie modeluje ciało.

Wspinaczka ściankowa

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć wspinaczki ściankowej. Rzeczywiście daje ona sporo adrenaliny, a przy tym wpisuje się w zdrowy styl życia. Oczywiście to wciąż nie koniec zalet, bo doskonale wpływa na kondycję fizyczną poprawiając ją. Poprawia jeszcze koordynację wzrokowo-ruchową i wzmacnia mięśnie pleców, ramion, ale i nóg. Naprawdę możemy Wam polecić wspinaczkę ściankową, tym bardziej że jest coraz więcej obiektów, gdzie można ją uprawiać.

O czym pamiętać wybierając aktywność fizyczną?

Na pewno o tym, żeby nie przeceniać swoich umiejętności i do każdego sportu podchodzić z zaangażowaniem. Należy też zadbać o bezpieczeństwo i zawsze nosić kask oraz ochraniacze. Ale na bezpieczeństwo wpływa też nawodnienie. Stąd zawsze trzeba mieć przy sobie bidon z wodą, bądź wodą i dodatkiem elektrolitów. Nie można też ryzykować. Zamiłowanie do adrenaliny to jedno, ale zbytnia brawura czy głupota to już zupełnie co innego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij