catering dietetyczny Gdańsk

Jak będąc zapracowanym prowadzić zdrowy styl życia? Czy to możliwe?

Mówi się, że człowiek w ciągu dnia powinien mieć czas na pracę, sen i relaks, a na każdą z tych czynności przeznaczonych jest 8 godzin, co oczywiście daje nam 24 godziny, czyli dobę. Ale tyle teoria, bo praktyka pokazuje zupełni co innego. Bądźmy szczerzy, rozkład dnia u większości z nas wygląda zupełnie inaczej, bo kto ma możliwość spania 8 godzin? Swoją drogą większość z nas pracuje więcej niż 8 godzin, a do tego dochodzą jeszcze dojazdy do pracy. Potem codzienne obowiązki i dla siebie praktycznie nie mamy czasu. Prowadzenie zdrowego stylu życia w przypadku bycia zapracowanym wydaje się niemal niemożliwe, ale jednak jest możliwe. Oczywiście kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja. Dzisiaj podpowiemy Wam jak, pracując dużo, prowadzić zdrowy styl życia.

Zbilansowana dieta jest ważna, a pomoże w tym catering dietetyczny!

catering dietetyczny Gdańsk

Każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać. Zatem koniecznie trzeba jeść minimum 3 posiłki dziennie, a najlepiej 5. Do tego należy też zrezygnować z jedzenia śmieciowego oraz kupowania produktów niskiej jakości, a więc pełnych konserwantów. Nie należy też jeść później niż 2 godziny przed snem, a jeżeli kładziecie się późno, to ostatni posiłek powinien przypadać na godzinę 20. Warto zwrócić uwagę na sposób przygotowywania posiłków, bo smażenie na głębokim tłuszczu jest bardzo kaloryczne i niezdrowe. Dieta powinna być zbilansowana, co oznacza, że każdy posiłek powinien w dużej mierze opierać się na warzywach, dopiero potem na makaronach czy ryżu, które są źródłem węglowodanów, a na końcu mięsie, ale mięso powinno być chude i lekkostrawne, natomiast warto spożywać tłuste ryby – taki paradoks. Niby te zalecenia nie są nader skomplikowane, ale tylko w teorii, bo praktyka pokazuje, że jest inaczej. Trudno bowiem znaleźć czas na gotowanie. Ale w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać można zdecydować się na catering dietetyczny. Gdańsk, Gdynia, Warszawa czy Katowice – wszędzie możecie go zamówić i co ważne jedzenie zostanie dowiezione pod wybrany adres. Na pewno jest to wygodne rozwiązanie, a i koszty wcale nie są wysokie. Nie musicie więc spędzać czasu gotując, bo możecie zbilansowane dania zamawiać.

Ruch to zdrowie i każdy ci to powie

Bądźmy szczerzy tyle mówi się o tym, jak ważny jest ruch, ale tyle teoria, bo fakty pokazują, że jest inaczej. Świadczy o tym choćby fakt, że z roku na rok liczba nie tylko osób z nadwagą, ale i otyłością rośnie, a jak wiadomo otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która może być śmiertelna, bo prowadzi do szeregu niebezpiecznych powikłań. A w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, już teraz warto wprowadzić odpowiednią dawkę ruchu, a więc sport, by nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim zachować prawidłową masę ciała i zmniejszyć ryzyko chorób. Codziennie więc należy ćwiczyć, choćby 20 minut dziennie. Do tego spacer czy jogging. Nawet jeżeli nie chce się Wam wychodzić z domu, to zawsze możecie włączyć muzykę i ćwiczyć zumbę.

Dobre rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Skoro już wiecie, że nie musicie gotować, bo możecie wybrać catering dietetyczny, to warto też zastanowić się nad wprowadzeniem kolejnych life hacków, które pozwolą Wam prowadzić zdrowy styl życia, gdy sporo pracujecie. Tutaj doskonale sprawdzi się kilka fajnych rozwiązań. Zrezygnujcie np. z windy i zawsze wybierajcie schody, samochód zamieńcie na rower, a jeżeli dojeżdżacie do pracy np. autobusem, to wysiadajcie przystanek wcześniej i urządzajcie sobie spacer. Zamiast oglądać telewizję i siedzieć na kanapie, możecie oglądać i przy tym ćwiczyć, choćby przysiady czy skłony.

Coś dla zdrowia psychicznego

Czas dla siebie także jest niezbędny i zawsze należy go znaleźć, bo on także wpisuje się w zdrowy styl życia. Owszem nie wyleczy on depresji czy nerwicy, ale na pewno zmniejszy ryzyko zachorowania na te ciężkie choroby. Stąd też każdego dnia należy zrobić coś miłego dla siebie, a więc to, co sprawia przyjemność. Może to być pół godzinna kąpiel z hydromasażem, czy po prostu zobaczenie odcinka ulubionego serialu, a może też poczytanie książki. Możliwości jest wiele, a jak wiadomo każdy z nas najlepiej zna siebie.

A na koniec przypominamy, aby zawsze mieć przy sobie wodę, bo nawadniania jest ważne, a w końcu woda to życie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij