Jak zrobić paznokcie ombre?

Paznokcie ombre to absolutny hit w stylizacji paznokci, a jego popularność nie spada od kilku sezonów. Jak zrobić paznokcie ombre, aby wyglądały pięknie i profesjonalnie? Poniżej najważniejsze wskazówki.

Co to jest ombre?

Podobnie jak w przypadku sztuki fryzjerskiej, także i w przypadku manicure ombre polega na nałożeniu kolorów tak, aby płynnie przechodziły jeden w drugi. Prawdziwa sztuka polega na właściwym doborze kolorów, które dadzą piękny efekt cieniowania. Kluczowe jest również odpowiednie ich blendowanie na paznokciu, tak, aby nie było widać żadnych linii ani śladów gąbki czy pędzelka. Dobrze wykonane ombre to kolory przechodzące jeden w drugi płynnie i harmonijnie. 

Rodzaje ombre

Najbardziej popularne jest ombre poziome, czyli inny kolor widoczny u nasady paznokcia, a inny na jego końcówce. Najczęściej wykorzystuje się dwa kolory lakieru, ale można użyć trzech lub więcej, choć oczywiście wymaga to trochę więcej wprawy i odpowiedniej techniki.

Stylizacja ombre daje jednak wiele możliwości i popularność zdobywa ombre pionowe, w którym kolor różni się pomiędzy lewą a prawą krawędzią paznokcia, a nawet ombre centralne, czyli drugi kolor – najczęściej jasny – nałożony pośrodku płytki i wycieniowany do jej brzegów.

Jak zrobić paznokcie ombre

Do wykonania takiej stylizacji na paznokciach potrzebna nam będzie gąbeczka do ombre. Gąbeczka jest dobrym narzędziem do ombre poziomego, jest łatwa w użyciu i wielorazowa – użyty fragment należy po prostu odciąć nożyczkami. Przed pierwszym użyciem także odcinamy twardą warstwę gąbeczki i oczyszczamy gąbkę z pyłków. Pierwszy kolor nakładamy na całą płytkę paznokcia i utwardzamy dwie warstwy w lampie UV. Następnie nakładamy odrobinę drugiego koloru na koniec paznokcia i przy pomocy gąbeczki rozprowadzamy od końcówki paznokcia w górę, delikatnymi ruchami odciskając lewo-prawo i z powrotem, a następnie stopniowo przesuwając gąbeczkę w górę. Pierwsza warstwa jest najważniejsza – jeśli teraz niedokładnie wycieniujemy kolor, ombre nie będzie dobrze wyglądało. Kiedy produkt wsiąknie w gąbkę, utwardzamy paznokcie w lampie i nakładamy drugą warstwę, teraz już z mniejszą ilością lakieru. Ponownie rozprowadzamy i cieniujemy gąbeczką od lewej do prawej i z powrotem, po milimetrze przesuwając się w górę. Utwardzamy i za trzecim razem nie dokładamy już lakieru, używając jedynie tej ilości produktu, która pozostała na gąbeczce. Ostatnie utwardzanie i możemy nałożyć top.

Zamiast gąbeczki możemy użyć pędzelka do ombre. Jest to specjalny pędzelek o włosiu różnej długości, zaprojektowany tak, by maksymalnie ułatwić blendowanie kolorów. W przypadku pędzelka technika pracy jest nieco inna – na paznokieć nakładamy od razu dwa kolory, jeden od nasady do połowy, a drugi poniżej, aż do końcówki paznokcia. Następnie delikatnymi, szybkimi ruchami prawa-lewa wstępnie mieszamy ze sobą oba lakiery. Kluczowe jest teraz właściwe blendowanie: przykładamy pędzelek tak, aby końcówki włosia sięgały pierwszego koloru – czyli powyżej łączenia lakierów – i delikatnie blendujemy w dół, raz koło razu, pamiętając o precyzji. Powtarzamy ruch od jednej do drugiej krawędzi i z powrotem, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Utwardzamy w lampie i ponownie nakładamy oba kolory, blendując je tak, jak poprzednio. Utwardzenie, top i gotowe.

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pomogą wam uzyskać piękną stylizację!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij