Kryzys wieku średniego, czyli jak odmłodzić się o 10 lat i znów poczuć się dobrze we własnej skórze

Każdy z nas w pewnym okresie życia ma potrzebę zmian. W wieku dwudziestu – trzydziestu lat jest to chęć założenia rodziny czy znalezienia satysfakcjonującej pracy zarówno pod względem ambicjonalnym, jak i ekonomicznym albo jedna i druga jednocześnie. Kryzys wieku średniego jak sama nazwa wskazuje przypada gdzieś na okres pomiędzy czterdziestym, a pięćdziesiątym rokiem życia, a u niektórych nawet później. Dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, choć często u tych drugich osiąga bardziej wyraźną formę, włącznie ze zmianą całego życia, w tym partnerki życiowej na „młodszy model”. Oczywiście jest to duże uproszczenie, wszak satysfakcja życiowa jest ważna. Dlatego w dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak odmłodzić się o 10 lat i poczuć znów dobrze we własnej skórze.

Czy kryzys wieku średniego zawsze jest zły?

Gdy człowiek osiągnie cele w pewnym momencie może pojawić się swoisty syndrom wypalenia, kiedy potrzebuje koniecznie coś zmienić, zdaje sobie sprawę z upływającego czasu i chce pozostałą, drugą połowę życia lepiej wykorzystać. Czy jest w tym coś złego? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, bo są tego złe strony. Gdy kryzys wieku średniego prowadzi do porzucenia rodziny i dotychczasowego związku, bo jest się zmęczonym dotychczasowym życiem, to dla wielu osób jest to objawem skrajnego egoizmu. W końcu znalezienie nowej, młodszej partnerki nie spowoduje, że w dowodzie będzie 10 lat mniej. Są jednak i dobre strony kryzysu wieku średniego. Można do nich zaliczyć chociażby chęć zmian zawodowych. Jeśli rzeczywiście praca i zarobki są mało satysfakcjonujące, a nowy pomysł na życie nie jest zbyt oderwany od rzeczywistości, to może być to dobre posunięcie, które da nowy, pozytywny impuls w życiu. Może być to decyzja o założeniu firmy albo zmianie profilu zawodowego. Oczywiście wszystko to musi się odbywać w ramach zabezpieczenia finansowego swojego i rodziny. Podejmowanie nowych aktywności też może być pozytywne, wszak niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się po czterdziestce. W końcu wtedy najczęściej można osiągnąć względną stabilizację finansową i można sobie pozwolić na realizację pasji podróży czy nawet bardziej ekstremalnych przygód, oczywiście w granicach rozsądku.

Zmiana wyglądu, czyli odsiwianie włosów i brody lub większa dbałość o pielęgnację skóry i zarostu

Zmiany mogą obejmować również wygląd. Jeśli do tej pory mężczyzna stronił od męskich kosmetyków, to jest dobry czas aby to zmienić, np. zapuścić brodę albo bardziej o nią zadbać. Na pewno niezbędny będzie zestaw pielęgnacyjny do stylizacji brody. W nim nie może zabraknąć szamponu, olejku do brody, czy też kartacza. To absolutne minimum, a jeśli broda nie chce się układać także odpowiedni wosk do brody i wąsów. Z siwieniem można się pogodzić bo wystylizowana broda i modna fryzura już same w sobie mogą odmłodzić. Dość powiedzieć, że niektórzy specjalnie posiwiają brody. Jednak możliwe jest także odsiwianie i tu można wybrać produkty, które pokryją do 70% siwych włosów, czyli zapewnią bardziej naturalny efekt albo tradycyjne farby do brody. Zestaw do stylizacji brody to oczywiście nie wszystko. Można bowiem postawić na zabiegi medycyny estetycznej, by odżywić i odmłodzić twarz, ale bez użycia skalpela. Łącząc obydwie metody można rzeczywiście odmłodzić się o 10 lat.

Nowy styl, czyli zmiana wizerunku może być na plus

Poza dbałością o zarost, ważna jest także zmiana wizerunku i ona również może być na plus. Zamiast porozciąganych t-shirtów i dresów, można wybrać modne jeansy i koszule w smart casualowym stylu, a do tego taliowane marynarki. Dzięki temu będziesz wyglądać młodziej, ale i z klasą. Przydadzą się jeszcze modne okulary i oczywiście obuwie, np. mokasyny. Zmiana nie musi być radykalna, ale jeśli do tej pory nosiłeś kiepsko skrojone garnitury, a teraz wybierzesz modele na miarę, to różnica może być ogromna.

Kryzys wieku średniego nie musi wiązać się z samymi negatywnymi zmianami. Wiele pozytywnego może zadziać się jeśli chodzi o realizację pasji, a także zmianę wyglądu. Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać o poszanowaniu rodziny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij