Pomoc drogowa – dlaczego potrzebuje jej każdy kierowca?

Pomoc drogowa to niezwykle przydatne, choć czasem niedoceniane rozwiązanie dla każdego właściciela samochodu, niezależnie od tego, czy jest to doświadczony kierowca, czy początkujący właściciel samochodu, który dopiero zaczyna przygodę za kółkiem. Niestety, awarie drogowe to nieprzyjemna, a jednocześnie nieodłączna część polskich kierowców (a w zasadzie… nie tylko polskich). Na szczęście, w tych trudnych czasach mogą oni skorzystać z atrakcyjnych rozwiązań, takich jak np. pomoc drogowa. Dobrą wiadomość dla kierowców może stanowić fakt, że profesjonalne usługi w tym zakresie świadczy wiele firm, w tym między innymi przedsiębiorstwo Wawa-Hol.

Nie tylko holowanie, czyli czym właściwie jest pomoc drogowa?

Czym dokładnie jest pomoc drogowa? Warto pokrótce zdefiniować to pojęcie, bo nawet doświadczeni kierowcy nie zawsze potrafią prawidłowo określić, czym tak naprawdę jest pomoc drogowa. Otóż, termin ten odnosi się do czynności wykonywanych przez uprawniony podmiot (np. Wawa-Hol), których celem jest sprawienie, by kierowca, pomimo awarii pojazdu, mógł dotrzeć na czas do celu. Pomoc drogowa jest świadczona wówczas, gdy kierowca z różnych powodów nie jest w stanie sam zaradzić problemowi (np. nie posiada odpowiednich narzędzi bądź umiejętności w zakresie naprawy samochodu).

Choć nie zawsze się o tym mówi, dostęp do profesjonalnej pomocy drogowej to must have każdego kierowcy

Choć nie zawsze się o tym mówi, dostęp do profesjonalnej pomocy drogowej to must have każdego kierowcy.

Wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko, czyli co należy zrobić podczas awaryjnego postoju na drodze

Jeśli pojazd ulegnie awarii, przed wezwaniem pomocy drogowej należy podjąć następujące kroki, aby zapewnić innym użytkownikom drogi wystarczające bezpieczeństwo na drodze i płynność ruchu. A zatem, kierowco, podczas awarii samochodu na drodze powinieneś pamiętać o niezwłocznym wykonaniu takich czynności, jak:

  • uruchomienie świateł awaryjnych w samochodzie (jeśli w danym modelu auta nie ma oświetlenia awaryjnego, wystarczy włączyć światła pozycyjne),
  • umieszczenie na drodze trójkąta odblaskowego. Zgodni z obecnie obowiązującymi przepisami regulującymi ruch drogowy w Polsce, wszyscy kierowcy poruszający się po drodze powinni znać zasady dotyczące odległości dla trójkątów odblaskowych (odległość ta różni się w zależności od rodzaju drogi: 100 metrów dla autostrad i dróg ekspresowych, 30 do 50 metrów dla innych dróg poza obszarem zabudowanym i ok. 1 metr w przypadku dróg znajdujących się na terenie obszaru zabudowanego).

Niezależnie od przyczyny, która sprawiła, że należało zatrzymać awaryjnie pojazd, kierowca powinien pamiętać o jednym: należy zachować zimną krew, bowiem tylko spokój sprawi, że problem awarii w samochodzie zostanie szybko rozwiązany. Jeśli kierowca nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat funkcjonowania samochodu, pracownicy firmy wykonującej pomoc drogową okażą wsparcie w rozwiązaniu problemu.

Pomoc drogowa to dla kierowców ratunek podczas kryzysowej sytuacji na drodze

Pomoc drogowa to dla kierowców ratunek podczas kryzysowej sytuacji na drodze.

Specjalistyczna pomoc drogowa – jak wybrać właściwego usługodawcę?

Wybór odpowiedniej firmy, która zapewni profesjonalne usługi w zakresie pomocy drogowej, nie jest łatwy, a coraz większa liczba przedsiębiorstw w tym segmencie rynku wbrew pozorom nie poprawia sytuacji – choć nasilająca się konkurencja prowadzi do obniżania się cen usług pomocy drogowej, to z drugiej strony obok rzetelnych usługodawców pojawiają się podmioty, w przypadku których jakość świadczonych usług pozostawia wiele do życzenia. Jak zatem wybrać odpowiedniego dostawcę usługi pomocy drogowej?

Jedną z takich firm jest Wawa-Hol, która – począwszy od powstania w 2002 roku – świadczy kompleksowe usługi pomocy drogowej między innymi na terenie Warszawy oraz okolic Atutem firmy jest między innymi wieloletnie doświadczenie, które oznacza, że pracownicy przedsiębiorstwa stawiali czoła nawet najbardziej skomplikowanym problemom. Wawa-Hol pomaga na co dzień w rozwiązywaniu „tradycyjnych” problemów, jakie mają kierowcy na drodze, świadcząc między innymi usługi:

  • holowania pojazdów,
  • wymiany kół,
  • drobnych prac mechanicznych na miejscu awarii,
  • awaryjnego otwierania pojazdów.

Podsumowanie – profesjonalna pomoc drogowa to świetne rozwiązanie

Pomimo faktu, iż profesjonalna pomoc drogowa jest w obecnych czasach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, wciąż wielu kierowców – także tych mogących poszczycić się długoletnim doświadczeniem zdobytym za kółkiem – zadaje sobie następujące pytanie: Co sprawia, że pomoc drogowa jest wygodniejszym rozwiązaniem niż np. wsparcie, którego mogą nam udzielić nasi znajomi? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista: przyjaciele nie zawsze są w stanie pomóc, ponieważ mogą być zajęci swoimi obowiązkami. Ponadto, mogą nie mieć odpowiedniego sprzętu do holowania pojazdu (nie wspominając już o tym, że samo holowanie wymaga sporych umiejętności prowadzenia pojazdu). To nie jedyny powód, dla którego warto wspierać profesjonalne usługi pomocy drogowej; warto pamiętać, że profesjonalna pomoc drogowa to także różne usługi, takie jak odpalenie samochodu za pomocą kabli rozruchowych czy dostarczenie samochodu zastępczego. Jest to pomoc, której nie zapewni nam nawet pełen dobrych chęci przyjaciel.

Profesjonalna pomoc drogowa może przydać się kierowcy nawet w najbardziej niespodziewanym momencie

Profesjonalna pomoc drogowa może przydać się kierowcy nawet w najbardziej niespodziewanym momencie.

Jak zminimalizować ryzyko problemów spowodowanych awarią samochodu na drodze? Niezwykle cenne w takim przypadku jest wsparcie ekspertów. Jeśli zależy Tobi na szybkim kontynuowaniu przerwanej trasy i dotarciu na czas do wcześniej ustalonego celu, przedsiębiorstwo Wawa-Hol to dobry wybór.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij