Poznaj maski lakiernicze 3M

Maski typu 3M to seria filtrujących masek pełnych i półmasek przeznaczonych do kompleksowej ochrony układu oddechowego człowieka przed toksycznymi aerozolami, parami i gazami. Są to maski oddechowe o różnych właściwościach ochronnych, w zależności od ich konstrukcji i przeznaczenia. Wyposażone są w wyjmowane filtry, które można wymieniać po zabrudzeniu.

Maski ochronne 3M posiadają one jeden lub dwa elementy filtracyjne o różnym rozmieszczeniu. Wkłady filtrujące zapobiegają przedostawaniu się do dróg oddechowych cząsteczek kurzu, wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i aerozoli. Maska przeciwgazowa jest chroniona przez filtry węglowe.

W zależności od modelu, maski 3M mogą być wyposażone w wymienne filtry wstępne, które są oddzielnie używane do ochrony przed aerozolami i gazami. Istnieją również modele ze stałymi prefiltrami, które zapewniają kompleksową ochronę np. w lakierniach i miejscach stanowiących zagrożenie dla ludzi (gdzie znajdują się małe cząsteczki szkodliwych substancji oraz lotne opary zawarte w tych ostatnich). Inną opcją są przemysłowe maski oddechowe. Są one stosowane w bardzo niebezpiecznych warunkach pracy. Cechą szczególną jest wymuszony nawiew powietrza.

Zalety masek ochronnych 3M

  • Zastosowanie wysokiej technologii, innowacyjnego sprzętu, a także wielopoziomowej kontroli jakości, co skutkuje najwyższą jakością samego produktu;
  • Zgodne z nowymi technologiami oraz zastosowanie specjalnych tkanin wielowarstwowych pełniących funkcję filtrów wstępnych, zapewniają skuteczną filtrację drobnych pyłów i cząstek rozproszonych przy niskim oporze oddychania. Dzięki temu pracownicy noszący maskę 3M nie czują się niekomfortowo i nie mają trudności z oddychaniem;
  • Niska waga uzyskana dzięki zastosowaniu lekkich, ale wysokiej jakości materiałów polimerowych. Eliminuje to dyskomfort nawet przy długotrwałym noszeniu. Maska jest dobrze, ale miękko dopasowana, a paski nie uwierają i nie krępują ruchów;
  • Inteligentna ergonomia. Wszystko w masce zostało rozmieszczone tak, aby zmaksymalizować widoczność;
  • Wysokiej jakości filtr z węglem aktywnym zapewnia niezawodną ochronę przed niebezpiecznymi materiałami;
  • Bezpieczny, antyalergiczny kontakt twarzy z gumą, dzięki hipoalergicznemu składowi żywicy;
  • Doskonała wentylacja wnętrza zapewniająca swobodę oddychania, brak kondensacji pary wodnej i zapobieganie zaparowaniu skóry;
  • Optymalny zakres rozmiarów i różnorodność modeli pasujących do każdego rodzaju twarzy. Bez problemu dobierzesz odpowiedni typ maski do swojego przeznaczenia.

Wybór filtra do maski 3M

Wszystkie maski ochronne 3M posiadają standardowy wlot, do którego dopasowane są różne stopnie ochrony. Na przykład filtr 6051 3M to ekonomiczna opcja, która chroni przed oparami rozpuszczalników i farb. Przeciętnie trwa to od 3 do 5 zmian roboczych. Wysoka jakość filtrów z węglem aktywnym 3M uzyskiwana jest dzięki unikalnej technologii produkcji.

W celu ochrony przed grubymi cząstkami pyłu, na filtrze należy zamontować dodatkowy filtr wstępny. Na wszystkich maskach znajduje się uchwyt. Filtr wstępny wygląda jak kawałek materiału.

Trudno przecenić znaczenie masek ochronnych 3M, zarówno pełnotwarzowych, jak i półmasek. Nie należy więc zaniedbywać środków ochrony osobistej i wybierać je odpowiedzialnie. Więcej na temat kosmetyków samochodowych znajdziesz tu – link.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij