Skuteczne nawilżenie włosów – jakie produkty wybrać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawilżone włosy spływające taflą można uzyskać nie tylko po wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Panie mogą bowiem nawilżyć swoje włosy przy wykorzystaniu naturalnych składników. Oczywiście suche włosy będą wymagały znacznie więcej, niż samej odżywki i maski. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po składniki prosto z natury. Doskonałym przykładem może być aloes czy woda różana.

Żel aloesowy + odżywka

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz bardziej popularnym sposobem jest dodanie do odpowiedniej odżywki żelu aloesowego. Rekomendowane jest oczywiście postawienie na produkt w pełni naturalny, w którego składzie będzie znajdowało się przynajmniej 99% ekstraktu z rośliny. Warto w tym celu zaopatrzyć się w produkt znajdujący się w ofercie asortymentowej renomowanego producenta. Przedstawicielki płci pięknej muszą pamiętać, aby do zabiegu wykorzystać odżywkę bez silikonów. Najlepszą opcją będzie produkt z naturalnym składem. 

Na rynku dostępne są odżywki z przewagą składników humektantowych. Dzięki temu możliwe będzie jeszcze większe wzmocnienie efektu nawilżającego. Można również postawić na odżywkę z dużymi ilościami gliceryny. W momencie, gdy odżywka będzie już zmieszana z żelem, wystarczy nałożyć ją na włosy po ich umyciu i osuszeniu. Rekomendowane jest, aby mieszanka znajdowała się na włosach od 20 do 30 minut. 

Produkty do skutecznego nawilżenia włosów znajdziesz na: https://ziaja.com/

Olejowanie na podkład

Przedstawicielki płci pięknej mogą również nawilżyć włosy za pomocą olejowania. Zdecydowana większość pań słyszała o fantastycznych rezultatach, jakie daje systematyczne olejowanie włosów. Godny uwagi jest jednak fakt, że sam olej nie przyczyni się do nawilżenia. W najprostszym możliwym ujęciu pokryje tylko pasma filtrem ochronnym, który zapobiegnie odparowywaniu wody. 

Kobietom, które chciałyby bardziej nasycić włosy wilgocią, rekomendowane jest olejowanie na podkład. Wspomniany zabieg będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy będzie oczywiście polegał na zaaplikowaniu nawilżającego podkładu. Może to być woda wymieszana z miodem, hydrolat różany czy wspomniany wcześniej już żel aloesowy. 

Żel z siemienia lnianego

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że niepozornie prezentujące się ziarenka siemienia lnianego wykazują się ogromną mocą nawilżania. Panie mogą z nich zrobić żel, który bardzo dobrze ujarzmi puszące się i suche pasma. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zastosowanie go na sucho. Można będzie wtedy w razie potrzeby  zdefiniować skręt odstających włosów lub je wygładzić. 

Ponadto przygotowanie żelu lnianego jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Pierwszym etapem będzie wsypanie ziarenek do 1/3 szklanki, a następnie trzeba zalać gorącą wodą do 3/4 wysokości danego naczynia. Oczywiście naczynie powinno się nakryć spodkiem i odczekać przynajmniej kilka godzin do momentu, aż mieszanka wystygnie i powstanie transparentna zawiesina. Panie mogą wtedy przecedzić powstały żel przez sitko, a później wlać do wyparzonego słoiczka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij