biuro rachunkowe mysłowice

Skuteczne sposoby na obniżenie podatku dochodowego w firmie, czyli jak płacić mniej

Można odnieść wrażenie, że w Polsce karze się za pracowitość, a nagradza za nic nierobienie. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, biorąc pod uwagę, jak daleko posunięty jest social, a przy tym jak duże podatki nakłada się na przedsiębiorców. A jeżeli zostanie wprowadzony „Nowy ład”, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że sporo osób będzie musiało zamknąć swój biznes. Warto zastanowić się więc, jakie są skuteczne sposoby na obniżenie podatku dochodowego w firmie, czyli jak płacić mniej.

Jak obniżyć podatek dochodowy prowadząc firmę? Poznaj najprostszy sposób!

Jak wiadomo, każdy przedsiębiorca płaci podatek od uzyskanych dochodów. Niestety ten podatek nie jest niski, a wręcz przeciwnie. Na szczęście istnieją w pełnie legalne sposoby, by go nieco obniżyć. Najprostszym jest sposób polegający na zwiększeniu kosztów uzyskania przychodu. Oznacza to, że jeżeli rozliczacie się skalą podatkową bądź też korzystacie z podatku liniowego, to macie możliwości obniżenia podatku dochodowego poprzez wpisanie do ewidencji księgowej jak największej ilości kosztów, które ponieśliście. Zatem zasada jest prosta: im wyższe koszty uzyskania przychodu wykażecie, tym niższy będzie realny dochód, a przez to Wasz podatek zostanie obniżony. Oczywiście już teraz musimy wspomnieć, że aby zaoszczędzić czas potrzebny na księgowość najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Gdzie znaleźć dobrą księgową? Mysłowie to miejscowość, gdzie znajduje się biuro rachunkowe w Mysłowicach MDA – znamy i polecamy. Ale wróćmy do tematu.

Co można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Niestety tutaj występują ograniczenia, a to oznacza, że nie wszystko można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. W tym przypadku zastosowanie ma ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Można się z niej dowiedzieć, że kosztem uzyskania przychodu jest koszt, który jest związany z osiągnięciem przychodu. Na szczęście według tego przepisu może być to koszt, który jest związany choćby z utrzymanie źródła przychodu czy też jego zabezpieczeniem. W artykule 23 znajduje się katalog kosztów, które mogą być odliczone, a przez to będą obniżać Wasz dochód, a w konsekwencji podatki. Zatem owy koszt musi być związany z działalnością, którą prowadzicie i do tego konieczne jest jego właściwe udokumentowanie. Przejdźmy więc do przykładów. Jeżeli prowadzicie swoją firmę w mieszkaniu, to część nieruchomości możecie przeznaczyć na potrzeby wykonywania działalności gospodarczej. Koniecznie trzeba określić procent powierzchni lokalu w stosunku do całej powierzchni mieszkania. W ten sposób tę część wydatków, jakie ponosicie za czynsz, prąd, czy media będziecie mogli wliczyć w koszty uzyskania przychodów. A jeżeli chcecie, aby koszty uzyskania przychodu były jeszcze wyższe, to powinniście mieszkanie czy dom zaliczyć do majątku firmy, o ile dane lokum jest Wasze. W takim przypadku musicie ustalić wartość nieruchomości i co miesiąc określoną kwotę amortyzacji możecie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Co ciekawe nawet ratę kredytu możecie wliczyć w koszt uzyskania przychodu, ale nie w całości tylko w części odsetkowej.

Co jeszcze można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? biuro rachunkowe mysłowicebiuro rachunkowe mysłowice

Jeżeli w Waszym biurze będziecie przyjmować klientów, to do kosztów prowadzenia firmy możecie zaliczyć wydatki poniesione na zakup artykułów biurowych czy nawet komputera bądź innego niezbędnego wyposażenia. Co ciekawe do kosztów działalności mogą być zaliczone usługi księgowe, zatem to kolejne powód, aby skorzystać z pomocy księgowej z Mysłowic, czy zdecydować się na usługi marketingowe, a także usługi pozycjonowania stron. W końcu reklama dźwignią handlu.

Czy zawsze trzeba mieć fakturę?

Na szczęście nie. Otóż pewne koszty nie wymagają udokumentowania fakturą VAT wystawioną na firmę. Potwierdzeniem może być wyciąg bankowy czy też opłata pocztowa, którą ponieśliście. Co również ważne, jeżeli odbywaliście podróż służbową, to także wydatki, jakie ponieśliście mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Obejmuje to nawet bilety autobusowe czy kolejowe, a nawet parkingowe. Zasada jest więc jedna: doliczajcie do kosztów co się da, tylko wtedy Wasz podatek będzie obniżony.

Warto skorzystać z naszych rad, tym bardziej że są łatwe to zrealizowania. Oczywiście są także w pełni legalne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij