sklejka na wymiar

Szyld reklamowy Twojej firmy – jak zrobić i dlaczego ma on tak duże znaczenie?

Szyld reklamowy może zostać zawieszony na ścianie budynku albo nad wejściem do sklepu czy firmy. Oczywiście można go umieścić także wewnątrz. Jest to oczywiście szyld z nazwą firmy. Jest to swego rodzaju wizytówka, dlatego warto zadbać i o odpowiedni projekt i precyzyjne wykonanie. Jak zrobić szyld reklamowy i dlaczego ma on tak duże znaczenie? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

Dlaczego szyld reklamowy Twojej firmy ma tak duże znaczenie?

Właściwie odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Dobrze wykonany szyld gwarantuje identyfikację wizualną danej firmy. Klienci szybciej zapamiętują nazwę, a taka reklama przyciąga ich uwagę. Generalnie są trzy podstawowe cele tworzenia szyldów reklamowych. Pierwszy z nich to informacja. W końcu szyld wisi nad wejściem do sklepu, a czasem także pod kątem prostym do wejścia. Często stosuje się szyldy podwójne. Jeden ma prostokątny kształt, a drugi to podświetlany kaseton, który jest widoczny na długiej ulicy, gdzie jeden sklep znajduje się obok drugiego. Dzięki temu osoba poszukująca adresu danej firmy może łatwiej go zlokalizować. Oczywiście poprzez odpowiednio wykonany szyld reklamowy można budować pozytywny wizerunek firmy. Szyld wykonany elegancko i z pomysłem przyciąga uwagę i skłania do zajrzenia do sklepu czy też danej firmy. Dlatego taki element reklamowy ma również zadanie perswazyjne. Duży szyld od razu widoczny jest z daleka, a do jego wykonania warto wykorzystać sklejkę na wymiar czy też dibond. Warto zatem poznać te i inne popularne rozwiązania.

Szyld wykonany z dibondu i sklejki na wymiar, podkreślony światłami LED

Szyld z dibondu może mieć charakter nadruku UV na płycie dibond. To najprostsza wersja, która najlepiej sprawdza się wewnątrz, np. w korytarzach. Z kolei nad wejściem do firmy czy sklepu doskonale wyglądają formy przestrzenne. Zatem można wybrać szyld reklamowy wykonany z liter wyciętych z płyty dibond i podświetlonych świałtem LED. Szyld wykonany z dibondu z nadrukiem sprawdza się także w formie kasetonowej. W tym przypadku obok nazwy firmy można umieścić również logo, aby jeszcze intensywniej budować identyfikację wizualną. Dibond, czyli płyta kompozytowa z okładziną aluminiową w połączeniu z drukiem tworzy prestiżowy szyld, który pasuje do butików, ale i siedziby firmy księgowej. Do wykonania szyldu może posłużyć także sklejka na wymiar. Można w niej stworzyć frezowania, a napis utworzyć nadrukowując go na sklejkę bądź też w niej wycinając. Taki szyld nie sprawdzi się szczególnie nad budynkiem, ale może dobrze się prezentować postawiony obok niego. Sklejka na wymiar jest znacznie łatwiejsza w obróbce niż drewno. Oczywiście trzeba pamiętać o dobrym zabezpieczeniu takiego szyldu bądź też wybrać go do wnętrza lokalu użytkowego.

Szyld wykonany z frezowanego drewna i dibondu – jak wykonać?

Można wybrać również szyld z drewna i dibondu, gdzie dibond będzie podstawą dla drewnianych, wyciętych liter. Oczywiście w tym przypadku konieczne jest zastosowanie profesjonalnego kleju, który zwiąże drewno i powierzchnię metalową. Litery mogą być również wyfrezowane w drewnie i tworzyć kasetom tuż obok szyldu z dibondu. Bez wątpienia drewniane szyldy sprawdzają się w przypadku firm, które chcą swoją działalność wpisać w szeroko pojętą ekologię, czy naturalność. Może sprawdzić się, chociażby w przypadku sklepu ze zdrową żywnością czy kawiarni. Szyld drewniany, frezowany powinien być dodatkowo zabezpieczony impregnatem. Tę czynność należy powtarzać co kilka lat.

Szyld z pleksi – czy warto na niego postawić?

Wiele osób decyduje się na szyldy z pleksi, bo łatwo się je podświetla i można na nich drukować trwałą metodą UV. Firma poprzez wybór takiego szyldu może pokazać swoją transparentność, czyli szczere podejście do klienta, uczciwe ceny i staranność. Taki szyld może być też uzupełniony o logo, które także można wykonać z pleksi. Tutaj jest pewien mankament, a mianowicie fakt, że przezroczyste pleksi niestety z czasem żółknie pod wpływem promieniowania UV. Ale świetnie sprawdzi się do wnętrza lokalu.

Szyldy mogą mieć różnorodną formę, kształt. Mogą być uzupełnione o logo bądź stanowić sam napis z nazwą firmy. Ważne by nawiązywały do jej działalności, a także pasowały do samego budynku. Bez wątpienia w przypadku tych zabytkowych dobrze będą prezentować się te drewniane czy ze sklejki na wymiar.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij