Top 5 dodatków, które zwiększą wygodę podróżowania kamperem, ale i bezpieczeństwo

Są takie elementy, które nie należą do podstawowego wyposażenia kampera, a jednak świetnie się sprawdzają, bowiem wpływają nie tyko na komfort, ale również bezpieczeństwo. Zatem warto byście poznali 5 niezbędnych dodatków. Oto one!

Panele fotowoltaiczne – własny prąd w zasięgu ręki

Jeśli kamper nie został wyposażony w panele fotowoltaiczne, to warto w nie zainwestować. Ilość paneli musi być dopasowana do zapotrzebowania oraz wielkości dachu kampera. Oczywiście nie na każdym będzie można je zamontować. W przypadku tych z łóżkiem na dachu takie rozwiązanie raczej odpada, dlatego warto wybierać kampery typu Półintegra czy Integra, które gwarantują łatwy montaż tego rodzaju sprzętu. Dzięki panelom fotowoltaicznym można zaoszczędzić akumulator na postojach, czy kiedy korzysta się ze sprzętu elektronicznego.

Okna dachowe do przyczepy kempingowej – dla lepszej wentylacji latem

Skwar i duchota panujące w kamperze mogą być naprawdę duże. Korzystanie z klimatyzacji w czasie długiej podróży powoduje szybsze zużycie czynnika chłodzącego, znacznie szybsze niż byśmy sobie tego życzyli. W takiej sytuacji zatrzymywanie się na trasie, by napełnić kanalizację jest często konieczne i powoduję stratę cennego czasu. Jednocześnie za kilkaset kilometrów znowu napotka się ten sam problem. Zatem warto postawić na okno dachowe do przyczepy kempingowej, bo to także rodzaj wentylacji do kampera. Okno gwarantuje dobry przewiew. Dzięki temu podróż w spiekocie może być znośna dla wszystkich pasażerów tego pojazdu.

Bojler do kampera – ciepła woda wtedy, kiedy chcesz

Kolejnym must have w kamperze jest bojler. On także nie zawsze znajduje się na wyposażeniu. Czasem również w przypadku własnego kampera mamy chęć zastosowania modelu o większej pojemności i mocy. Generalnie nawet największe bojlery do kampera są dość kompaktowe i nie zajmują wiele miejsca. Możesz zdecydować się na model o pojemności 3 litrów, ale świetnym wyborem będzie 15-litrowy. Jeśli podróżujecie z rodziną i każde z Was chce wziąć prysznic, to przy bardziej pojemnym bojlerze nie będzie potrzeby wielokrotnego włączania się grzałki i napełniania bojlera ciepłą wodą. Bojler do kampera ma niezwykle ergonomiczny kształt i sprawdzi się w przestrzeni łazienkowej. Oczywiście odległość od źródeł wody powinna zostać zachowana, tak aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Nietłukące talerze – każdy posiłek może być przyjemnością, a przy okazji pozbawiony jest strat

Kolejnym must have do kampera są naszym zdaniem nietłukące talerze. Podróżowanie ze szkłem niesie ze sobą spore ryzyko nie tylko podczas wypadku czy gwałtownego hamowania, ale również standardowej jazdy. Niemniej jednak nagła sytuacja na drodze, która wymusza na kierowcy szybkie i intensywne wciśnięcie pedału gazu powoduje, że wszystko zaczyna się trząść. Znacznie lepiej wybrać nietłukące się talerze, które są całkowicie bezpieczne i zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Można oczywiście zdecydować się na jednorazówki. Ważne by były to talerze i kubki biodegradowalne. Należy ograniczać plastik jako produkt jednorazowego użytku i każdy miłośnik kamperowania musi o tym pamiętać.

Namiot do kampera – bezpieczne i wygodne biwakowanie

W sytuacji, gdy na wycieczkę kamperem wybieracie się w większym gronie niezbędny jest zakup namiotu do kampera. Uratuje nas, gdy okaże się, że miejsc do spania jest za mało w stosunku do uczestników wycieczki. Oczywiście w tym przypadku trzeba wybrać prawdziwe zamykane namioty, a nie otwarte wiaty, które raczej służą jako przedłużenie kampera do biesiadowania, czy rytuału porannego picia kawy lub herbaty. Namiot powinien posiadać zapięcie od wewnętrznej strony, a także moskitierę, materace i może stać się równie funkcjonalny jak kamper.

Na pewno jest wiele elementów wyposażenia do kampera, które warto nabyć. My przedstawiamy te, które sprawdzą się niezależnie od panującej aury, czy wielkości kampera. Musicie jednak pamiętać, by nie przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej, jeśli posiadacie jedynie prawo jazdy kat. B. W takim przypadku, jak zapewne pamiętacie, możecie prowadzić jedynie samochody do 3,5 t.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij