Top 5 fryzur, które sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych

Pogoda nie zawsze nas rozpieszcza, a właściwie rzadko, bo nieustannie na nią narzekamy. Najpierw uważamy, że jest za zimno, a gdy przychodzą upały marzymy o odrobinie chłodu – słowem trudno nam dogodzić, choć jest tego wyjaśnienie naukowe. Wszak człowiek najlepiej czuje się przy temperaturze 20-25 stopni i najlepiej funkcjonuje w takich warunkach. Również nasze włosy nie lubią skrajności, zbyt dużej wilgotności czy zbyt małej i przesuszenia. Ich układanie bywa w związku z tym problematyczne. Poznajcie więc top 5 fryzur, które sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych.

Czy to słońce, czy to deszcz, pompadour dobry jest

Często wydaje się, że bardziej skomplikowane fryzury zupełnie nie nadają się na zmienne warunki atmosferyczne. Jednak do takich nie należy pompadur, zwłaszcza gdy jest dobrze wystylizowany. Na pewno niezbędna będzie tu pomada o mocnym chwycie, np. od Reuzel. Dzięki niej fryzura będzie w należytym porządku nawet przy palącym słońcu czy silnym wietrze. A co z deszczem lub śniegiem? Tutaj również nie będzie najgorzej. Oczywiście ulewa zmyje każdy, nawet najtrwalszy kosmetyk, ale przecież mamy kaptury, czapki czy płaszcze przeciwdeszczowe do dyspozycji. Tu warto pamiętać, że czapkę należy spryskać wewnątrz lakierem. Dzięki temu po jej zdjęciu włosy nie będą się elektryzować i fryzura zabezpieczona mocnym chwytem pomady będzie dalej prezentować się świetnie.

Fryzura militarna, bo nie straszna jej spiekota ani mróz

Kolejna propozycja fryzury, która rzeczywiście jest na każdą pogodę i nawet nie musisz w przypadku niej chronić się przed deszczem, to militarne cięcie, a właściwie trymowanie, bo przecież włosy są bardzo krótko przystrzyżone na kilka milimetrów. Tutaj można zastosować zróżnicowanie długości na bokach, z tyłu głowy czy na grzywce. W ten sposób militarne cięcie będzie ciekawsze. Te różnice nie muszą być duże, wystarczy milimetr więcej tu i milimetr mniej tam, a fryzura zyska ciekawszą fakturę. Co ważne, nie będzie wymagała skomplikowanej pielęgnacji, wystarczy mycie włosów i suszenie, oczywiście najlepiej chłodnym nawiewem, wszak nawet bardzo krótkiej fryzury nie należy „palić” suszarką. Taka fryzura będzie zawsze doskonale się prezentować, nawet jeżeli będziesz chronić głowę pod czapką przed promieniowaniem UV, czy też silnym mrozem. Gdy ją zdejmiesz, to będziesz wyglądać tak samo. Twojej fryzury nie zniszczy sen ani nagła zmiana pogody. Wszak wystarczy włosy wytrzeć, wysuszyć i gotowe!

Jeżyk, czyli quiff – bo łatwo się go układa i nawet w nieładzie prezentuje się dobrze

Warto wybrać także quiff, czyli nowoczesnego jeża. To fryzura, która jest wycieniowana na końcach, dzięki temu można układać grzywkę, a także boki. Do tego celu dobrze sprawdzą się kosmetyki Reuzel, wśród których znajdziesz pomady zarówno o średnim, jak i mocnym chwycie. Jednocześnie możesz wybrać te nadające połysk albo matowe. Jednak na pewno Twoja fryzura nie będzie przypominać sklejonych strąków, które prezentują się niezwykle nieestetycznie. Taki efekt wielokrotnie uzyskiwało się używając zbyt dużej ilości żelu, a w przypadku pomady nie ma takiej obawy. Jednocześnie można ułożyć z jeża rozwichrzoną fryzurę i w kilka chwil poprawić włosy po wstaniu z łóżka. Po ułożeniu fryzura świetnie się trzyma, niezależnie od panującej aury.

Fryzura na pazia – nawet w deszczu będziesz wyglądać dobrze

Możecie zdecydować się także na fryzurę na pazia. Tutaj włosy są obcięte równo dookoła głowy, a reszta jest podgolona. W związku z tym linia włosów jest wyraźnie zaznaczona. Taka fryzura najlepiej sprawdza się przy prostych włosach. Nie potrzeba tu długiego układania, choć w przypadku sterczącego kosmyka oczywiście trzeba to naprawić, bo nie będzie to wyglądać dobrze, niemniej jednak takiej fryzury nie zniweczy silny wiatr, zresztą dzięki odpowiedniemu cięciu włosy nie będą w takiej sytuacji wpadać do oczu. Gdy taką fryzurę zmoczy deszcz szybko wróci do pierwotnego stanu po wyschnięciu włosów.

Side part – Twój przedziałek przetrwa wszystko

Ostatnia propozycja to side part, który może przetrwać wszystko. Odpowiednie cięcie przy przedziałku, a także zainwestowanie w kosmetyki utrwalające gwarantuje, że nawet po zdjęciu czapki side part prezentuje się dobrze. Tutaj trzeba pamiętać o regularnym przycinaniu, aby fryzura nie traciła swojego fasonu.

Jest wiele fryzur męskich, które sprawdzą się na każdą pogodę. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja i stylizacja włosów przy użyciu wysokiej klasy kosmetyków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij