Czy caravaning to droga rozrywka? Poznajcie tylko fakty i zero mitów

Caravaning jest coraz popularniejszy i trzeba przyznać, że jego popularność naprawdę szybko rośnie. Coraz więcej osób prowadzi swoje videoblogi dokumentując podróżne, ale i zachwala taką formę rozrywki. Wszak, bądźmy szczerzy, trudno się jej oprzeć. Ale czy jest to kosztowne hobby? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. Poznajcie więc same fakty i zero mitów.

Podróże kamperem – idealna rozrywka dla wszystkich

Zacznijmy może od tego, że podróżowanie kamperem uznawane jest za świetną rozrywkę. W końcu całą rodziną można zwiedzać najbardziej odległe zakamarki, choćby Europy. Ba! Takie podróże mogą być udane, nawet gdy posiadacie małe dzieci. Trzeba tutaj też wspomnieć o kosztach. Otóż możecie sporo zaoszczędzić w porównaniu do wycieczek z biura podróży. W tym przypadku nie ponosicie kosztów hotelu, które zazwyczaj są bardzo wysokie. Jednocześnie możecie też dużo zaoszczędzić na jedzeniu, szczególnie jeżeli zaopatrzycie się w lodówkę i samodzielnie będzie przygotowywać posiłki. Jak wiadomo jedzenie w restauracjach jest drogie, z kolei jeżeli chcielibyście ograniczyć koszty i kupować jedzenie w food trackach, to nie tylko jest ono niezdrowe, ale też niestety łatwo złapać jakieś zatrucie. Jednocześnie w przypadku, gdy ktoś z Waszej rodziny jest uczulony bądź podróżujecie z dziećmi, to jednak samodzielne przygotowywanie posiłków jest zdecydowanie lepszym wyborem, a przy tym nawet w trakcie podróży możecie naprawdę zdrowo się odżywiać. Ale musicie też wiedzieć, że caravaning nie ma samych zalet, bo trzeba pamiętać o sprawdzaniu podzespołów i części do kampera.

Stan techniczny ma duże znaczenie

Już wiadomo, że możecie sporo zaoszczędzić choćby na jedzeniu, ale też na fakcie, że możecie spać właśnie w kamperze. Swoją drogą do zalet można też zaliczyć taką, że wreszcie nie musicie się spieszyć, co jest konieczne jeżeli jesteście na wycieczce z przewodnikiem, wszak czas macie ograniczony. Z kolei jeżeli podróżujecie kamperem, to możecie się zatrzymywać, gdzie chcecie i spędzać w danym miejscu tyle czasu, ile chcecie. Ale jednak podróże kamperem wiążą się też z kosztami, a tych wcale nie jest tak mało, choć w przypadku, który zaraz Wam przedstawimy są to koszty, które ponosi się od czasu do czasu. Mamy tutaj na myśli fakt, że przed każdą podróżą musicie pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego i w razie czego wymianie poszczególnych podzespołów- w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeżeli szukacie dobrych podzespołów, to wejdźcie na stronę intercamp.pl – części do kampera są najlepszych producentów, ale także ich cena jest bardzo korzystna.

Cena benzyny ciągle rośnie

O ile na pewnych rzeczach można zaoszczędzić tak pewnych się nie ominie i konieczne jest ponoszenie kosztów. Tutaj mamy na myśli choćby benzynę. Cóż, każdy wie ile kosztuje i nie są to niskie koszty, dodatkowo w trakcie podróży musicie tankować, ale jednak to akurat nie jest problematyczne. Trzeba spojrzeć na ten aspekt z innej strony. Dzięki temu, że podróżujecie kamperem macie możliwość zwiedzenia miejsc, które chcecie i które często są mijane przez przewodników. Swoją drogą jeżeli policzycie ile średnio kosztuje bilet na samolot, to jednak koszty, które poniesiecie płacąc za benzynę wcale nie są wysokie, a wręcz przeciwnie.

Nocleg, czyli gdzie nocować?

Oczywiście wiadomo, że nocować będziecie w kamperze, ale jednak samochód musicie gdzieś zaparkować. Tutaj pamiętajcie, że miejsce musi być do tego przeznaczone, co oznacza, że nie możecie zaparkować choćby na parkingu przy sklepie czy co gorsza w lesie, co notabene mogłoby być bardzo niebezpieczne. W tym przypadku musicie wybierać takie miejsca, które są do tego przeznaczone, czyli specjalne parkingi. Tym bardziej, że na ich terenie często znajdują się toalety czy prysznice, a nawet kuchnie. Cena w tym przypadku nie jest bardzo wysoka, zależy od miejsca, jednak średnio wynosi około 10-20 Euro za dobę. Pamiętajcie, aby wcześniej sprawdzić, w jakim miejscu takie parkingi występują.

Porównując cenę wycieczki z biura podróży i wycieczki kamperem, to oczywiście ta druga jest bardziej opłacalna zarówno pod kątem finansowym, ale i ilości atrakcji, które możecie zobaczyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij