zwiększanie funkcjonalności przyczepy kempingowej

Jak zwiększyć funkcjonalność swojej przyczepy kempingowej? Top 5 sprawdzonych rad

Przyczepa kempingowa może zapewniać wygodę i funkcjonalność. Dzięki temu będziecie mogli uprawiać caravaning przez cały rok i to niezależnie od samej pogody. Tutaj pojawia się jednak pytanie: jak zadbać o ową funkcjonalność? O czym pamiętać? Jeżeli jesteście ciekawi, to warto poznać 5 naszych, sprawdzonych rad.

Rada 1: praktyczne meble kuchenne są niezbędne

Caravaning jest świetny sposobem podróżowania, zwiedzania, ale pozwala też zaoszczędzić. W końcu zamiast w hotelu możecie spać w markizie kempingowej czy przyczepie. Do tego dania możecie przygotowywać w przyczepie czy kamperze. Ale, aby móc cieszyć się dużą funkcjonalnością w czasie podróży i postojów, należy pamiętać o właściwym wyposażeniu kampera. Mamy tutaj na myśli meble kuchenne. Dzięki nim zyskacie więcej miejsca do przechowywania, ale też samo przygotowanie posiłków będzie łatwiejsze. Wcale nie oznacza to, że musicie kupować meble na wymiar. Możecie postawić na zakup zwykłych modeli, które umieścicie w kamperze czy przyczepie. Trzeba jednak pamiętać o zakupie szafek narożnych, które pozwolą na wykorzystanie każdego cm przestrzeni. Blat powinien być szeroki, by łatwiej można było przygotowywać posiłki. Oczywiście niezbędna jest lodówka, w której możecie trzymać produkty spożywcze czy gotowe dania.

Rada 2: w przyczepie nie może też zabraknąć rozkładanego stołu

W przyczepie nie może też zabraknąć rozkładanego stołu i to fakt niezaprzeczalny. Dzięki temu będziecie mogli spokojnie zjeść posiłek, ale też będzie to świetne miejsce, które możecie zaaranżować i zrobić z niego kącik zabawowy dla dzieci. Dzieci mogą wykorzystać go do budowania baz. A gdy już będą bardziej zmęczone, na stole ustawicie tablet na podkładce i będą mogły obejrzeć bajkę. Tutaj musicie jeszcze pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego też należy wybrać taki stół, który nie ma ostrych krawędzi.

wnętrze przyczepy kempingowej

Rada 3: markiza do przyczepy kempingowej i wszystko jasne

Markiza do przyczepy to totalne must have. Dzięki niej zyskacie dodatkowe miejsce, gdzie możecie urządzić letnią sypialnię, ale i pokój zabaw czy nawet jadalnie. Poza tym, że zyskacie przestrzeń to zyskacie też ochronę przez słońcem czy bardzo wysokimi temperaturami, a także ochronę przed deszczem czy wiatrem i robactwem. Markizy do przyczep kempingowych dostępne są w wielu różnych wariantach. Możecie tutaj postawić na kabinę sypialnianą z przedłużeniem bocznym czy zwykły daszek do przedsionka. Ale naszym zdaniem najlepsza jest markiza całoroczna, która rzeczywiście zapewni Wam największą wygodę oraz funkcjonalność. W tym przypadku należy kierować się jakością, a nie ceną i stawiać na modele wykonane z mocnych i trwałych materiałów

Rada 4: toaleta i prysznic są niezbędne

Chyba nie ma osoby, która bez nuty obrzydzenia korzysta z toalet publicznych i to nawet, gdy są czyste. Jednak korzysta z nich wiele osób i trzeba przyznać, że przez to wydaje się to niehigieniczne. Swoją drogą podobnie rzecz wygląda z prysznicem. Dlatego też niezależnie jakiej kubatury jest Wasza przyczepa czy też kamper, musicie zadbać o to, aby znalazło się w niej miejsce na toaletę czy prysznic. I tutaj nie mamy na myśli np. przenośnej toalety. Oczywiście, gdy macie dzieci to takie wyposażenie jest już obowiązkowe.

kamper

Rada 5: panel fotowoltaiczny warto zamontować

Ciągłe ładowanie akumulatora nie jest zbyt wygodne, a przy tym jest czasochłonne. Dlatego warto, a nawet trzeba pomyśleć o rozwiązaniu, które zapewni Wam wygodę i tutaj mamy na myśli, że warto zainwestować w panel fotowoltaiczny, który montowany jest na dachu. Pamiętajcie, że możecie wybrać zarówno panele fotowoltaiczne w ramie aluminiowej, jak i elastyczne moduły. Jakie rozwiązanie jest lepsze? Oczywiście co do tego nie ma żądnej wątpliwości. Zdecydowanie lepiej postawić na panel elastyczny, choć droższy, jest bardziej efektywny i zwyczajnie nie jest też widoczny, co pozwoli uniknąć choćby kradzieży.

Na końcu przypominamy, aby zawsze dbać o bezpieczeństwo i przed każdą podróżą sprawdzać stan techniczny kampera. Do tego należy parkować tylko i wyłącznie w odpowiednich i przeznaczonych do tego miejscach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij