Czym jest moda dla kobiet, a czym dla mężczyzn, czyli o wojnie płci i stereotypach zarazem

Moda jest dla niektórych bardzo ważna, a dla innych jest to rzecz zupełnie nieistotna. Pojmowanie mody na przestrzeni lat także się zmieniło, ale nadal wiele spraw należy zupełnie odmienić. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, czym jest moda dla kobiet, a czym dla mężczyzn, czyli oto nasz krótki poradnik o wojnie płci i stereotypach zarazem.

Moda zmienną jest

Chyba nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że moda zmienną jest i często zaskakuje, choć nie zawsze pozytywnie i tak jakbyśmy tego chcieli. Często modne są ubrania, które nijak nie można określić mianem stylowych. Pamiętacie choćby „spicy” czy czółenka z olbrzymim i długim szpicem, albo też kozaczki koronkowe letnie? Jakby jeszcze mało było ich wad to do tego modne były te w kolorze białym. Można więc stwierdzić, że aż „strach się bać”. Jednak czasami można odnieść wrażenie, że mężczyźni nie zauważają przemijających trendów. O ile kobiety często kierują się modą to jednak, gdy coś staje się passe, z tego rezygnują, tak faceci do czasu aż dana rzecz się nie zniszczy z dużym zamiłowaniem ją noszą. Pomyślcie tylko, że sporo z nich jeszcze posiada garnitur ze studniówki, w którym notabene się zupełnie nie mieści, ale jednak jest jeszcze „niezniszczony, to szkoda wyrzucać” , a jeżeli są w stanie jeszcze się w niego zmieścić, to nadal w nim chodzą, gdy okazja tego wymaga. W przypadku kobiet ta sprawa jest zupełnie inna. Owszem czasem coś chomikujemy, ale tylko dlatego, że moda wraca i znowu dana para butów czy sukienka może okazać się modna.

Jakość ma znaczenie, czyli jakość czy ilość?

W przypadku kierowania się jakością przy zakupie sytuacja wygląda różnie, ale w większości można zaobserwować trend, że kobiety lubią kupować więcej, a jeżeli jakość jest niezbyt dobra, to jakoś to nie przeszkadza. Faceci jeżeli już muszą coś kupić, to najchętniej wolą kupować rzeczy tańsze, co dotyczy ubrań, ale rzeczy droższe jeżeli są to sprzęty typu telewizor czy smartwatch. W przypadku odzieży bywa różnie, ale coraz więcej panów woli zakupić półbuty męskie skórzane, bo są wysokiej jakości niż potem żałować i znowu z konieczności iść na zakupy.

Przemyślenie czy impuls?

Zakupy dla jednych są źródłem przyjemności, a dla innych źródłem przykrego obowiązku. Trzeba przyznać, że gdy zamknięto centra handlowe, to bardziej przeżywały ten fakt kobiety i dziewczyny niż nastoletni chłopcy i mężczyźni. W końcu nie każdy lubi robić zakupy. Jednak można też zauważyć nieco inny sposób ich robienia. Otóż kobiet te starsze i młodsze oraz nastolatkowie robią zakupy pod wpływem impulsu, a więc jeżeli wpadnie im coś w oko, to tę rzecz kupują. A jeżeli potem okaże się, że raczej nie był to dobry wybór to zamiast do zwrotu, ląduje na dnie szafy i tylko się marnuje. Natomiast panowie nieco bardziej wolą przemyśleć swoje zakupy. Pomyślcie tylko, że wpierw wolą zastanowić się, jaka rzecz będzie dla nich przydatna, a dopiero potem idą na zakupy, a jeżeli już znajdą się w sklepie, to zazwyczaj wiedzą czego chcą, bo jest to przemyślane. Pomyślcie tylko jakie są najlepsze półbuty dla mężczyzny? Oczywiście takie, które posłużą przez długi czas, czyli większość facetów wybierze np. oksfordy. A jeżeli to pytanie odnosiło by się do kobiet to odpowiedź brzmiałaby: ” szpilki czarne, czółenka zamszowe, ale przydadzą się też z okrągłym i migdałowym noskiem…(10 minut później), a także kozaki w wersji….” Za długo by to trwało, jeżeli mielibyśmy wszystko wymienić.

Empatia, czyli moda bez okrucieństwa

W typ przypadku coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn jest świadoma, że naturalne futra są passe, wszak pięknie wyglądają tylko na ich właścicielu, czyli zwierzęciu. Choć wiele domów mody z nich rezygnuje, to niestety nadal są takie, które reklamują ubrania obszyte naturalnym futrem, a są klienci, którzy zwyczajnie są z ich posiadania dumni. A przecież jak można być dumnym, że z powodu czyjegoś widzimisię zwierzęta są zabijane?

Trzeba więc przyznać, że płeć męska nieco bardziej kieruje się aspektami praktycznymi, a kobiety kupują często pod wpływem impulsu, ale tak naprawdę to tylko stereotypy i raczej nie należy się nimi kierować. W końcu każdy z nas jest inny. Jedno, co powinno wszystkich łączyć, to moda bez okrucieństwa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij