Do której godziny inpost dostarcza paczki do paczkomatu

Rynek przesyłek kurierskich w Polsce wciąż ewoluuje i zmienia się, by oferta była maksymalnie dostosowana do potrzeb klientów. Nie inaczej jest w przypadku jednej z najpopularniejszych firm kurierskich – InPost, która zupełnie zrewolucjonizowała system transportu przesyłek i dostarczania ich za pomocą paczkomatów. Czym dokładnie zajmuje się InPost? Dlaczego to właśnie ten dostawca jest najczęściej wybieraną firmą na rynku? Do której godziny możemy spodziewać się dostarczenia paczki do naszego paczkomatu?

InPost – historia i przedmiot działalności

Zaczniemy od krótkiej charakterystyki firmy kurierskiej. Inpost S.A. to przedsiębiorstwo, które zostało założone w 2006 roku przez obecnego prezesa, który jednocześnie jest członkiem zarządu innej grupy pocztowej, o nazwie Integer.pl. Firma na przestrzeni lat rozwijała się w branży przesyłek kurierskich, a owocem działalności jest kilka osobnych firm, takich jak InPost, InPost Paczkomaty, InPost Finanse, a także Easypack. Firma w głównej mierze zajmuje się świadczeniem usług kurierskich zarówno w Polsce, jak i w 17 innych krajach europejskich. W zależności od specyfiki usługi, usługi InPost mogą ograniczyć się do tradycyjnej wizyty kuriera w naszym domu lub do umieszczenia przesyłki w paczkomacie.

Skąd taka popularność dostarczania paczek przez InPost

To właśnie paczkomaty stanowią największy hit, który zapewnił firmie InPost tak dynamiczny rozwój i ogromną popularność. Czym dokładnie są paczkomaty? To całodobowe, samoobsługowe punkty, które są rozmieszczone w praktycznie każdym mieście w Polsce. Na ten moment funkcjonuje aż 1900 paczkomatów, w których kurier umieszcza paczki gotowe do odbioru. Firma InPost zainwestowała w bardzo rozbudowaną infrastrukturę, dzięki której klient oczekujący na paczkę w błyskawicznym tempie otrzymuje informacje o pojawieniu się paczki poprzez sms, wiadomość e-mail, a także powiadomienie w aplikacji mobilnej. Jak odebrać paczkę w paczkomacie? To bardzo proste – wystarczy że podejdziemy do konkretnego paczkomatu, podamy swój numer telefonu i unikalny numer, który otrzymaliśmy w wiadomości o gotowej przesyłce. I już! Paczka jest nasza. Paczka dostarczona do paczkomatu czeka na nas przez 48 godzin. W tym czasie możemy odebrać swoją paczkę bez względu na porę dnia. Taki system jest odpowiedzią na potrzebę komfortu i bliskość punktu odbioru, co sprawia, że klienci tak bardzo ufają marce InPost.

Do której godziny inpost rozwozi paczki do paczkomatów?

Stan naszej przesyłki na bieżąco możemy obserwować w aplikacji InPost. Pierwsza informacja dociera do nas już na etapie rejestrowania paczki przez sprzedawcę w systemie InPost. Kolejne powiadomienia dotyczą przekazania paczki do umieszczenia w paczkomacie, a także umieszczeniu jej już na miejscu. To nic dziwnego, że otrzymując informację o rychłym umieszczeniu w paczkomacie, zaczynamy się niecierpliwić. Na szczęście InPost wypracował standardy, które potwierdzają, że aż 98% przesyłek dociera na miejsce już w ciągu jednego dnia od otrzymania od osoby wysyłającej. Jeśli zdecydowaliśmy się na transport naszej przesyłki do paczkomatu, możemy liczyć na to, że kurier umieści ją w możliwie najszybszym terminie. Do której inpost rozwozi paczki do paczkomatów. W wielu regionach paczkomaty są obsługiwane przez kilku kurierów, którzy kilkukrotnie w ciągu dnia przyjeżdżają, by odebrać i umieścić nowe przesyłki w maszynie. Kurierzy InPost działają od wczesnych godzin porannych aż do godziny 20, kiedy to ostatnie paczki są umieszczane w pobliskich paczkomatach.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij