sprzedaż mieszkań Warszawa

Gdzie najlepiej zamieszkać w Warszawie?

Warszawa ma wiele dzielnic, ale która jest najlepsza jeżeli chodzi o wybór lokalizacji mieszkania? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Doświadczony agent nieruchomości odpowie – to zależy…

Lokalizacja

Głównym kryterium w wyborze mieszkania powinna być lokalizacja, ale też nie ma tutaj uniwersalnej odpowiedzi. Przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę takie aspekty jak dojazd do pracy, szkoły, przedszkola. Dobre położenie pod względem logistycznym, z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze zadowolenie z zakupionego mieszkania. Dlatego, kiedy rozmawiamy z kimś, kto prowadzi sprzedaż mieszkań w Warszawie, przede wszystkim powinniśmy wskazać na nasze priorytety jeżeli chodzi o transport. W dzisiejszych czasach komunikacja decyduje o większości aspektów naszego życia, a zaoszczędzony na dojazdach czas jest bezcenny. Warto także zapytać sprzedawcę mieszkań w Warszawie o pobliskie lokalizacje związane z usługami, takimi jak siłownie, ośrodki wellness, kina. Pytania powinny oczywiście odpowiadać naszym oczekiwaniom i preferencjom co do spędzania czasu wolnego.

Otoczenie

Bardzo istotne jest także otoczenie, w jakim znajduje się nasze mieszkanie. Musimy pamiętać, że decyzja o zakupie wymarzonego mieszkania będzie miała skutki długoterminowe. Musimy uwzględnić, nie tylko czas dojazdu do pracy, ale to, co będziemy chcieli robić, kiedy wrócimy do domu, czy oczekujemy miejskiego gwaru, czy też odrobiny zieleni w sąsiedztwie, której pozwoli na relaks podczas spaceru. Warto także sprawdzić Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego w okolicy, abyśmy po zakupie mieszkania w spokojnej okolicy, po kilka lat nie mieli w sąsiedztwie dyskoteki lub centrum handlowego. Warto zapytać o takie detale sprzedawcę mieszkań.

Finansowanie

Nie zawsze dysponujemy gotówką, aby zrealizować nasze marzenie o własnym mieszkaniu. Warto podpytać w firmie zajmującej się sprzedadzą mieszkań w Warszawie o polecane instytucje finansowe, które pomogą w sfinansowaniu realizacji naszego marzenia. Bardzo ważne jest, aby instytucja, z która zwiążemy się zobowiązaniem finansowym na często kilkadziesiąt lat, była wiarygodna, ale także elastyczna w przypadku chociażby tymczasowych problemów ze spłata kredytu.

Powyższe aspekty to priorytet zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego mieszkania w Warszawie. Obie strony powinny podczas procesu kupna/sprzedaży wykazać się wzajemnym zrozumieniem na potrzeby drugiej strony. Sprzedawca mieszkania oferuje kupującemu coś, co będzie istotną częścią jego życia przez wiele lat, jeżeli niecałe życie, dlatego ważna jest tutaj empatia, ale i znajomość miasta, szczególnie tak pełnego możliwości, jak Warszawa.

O tym, jak sprawa wygląda z perspektywy sprzedającego czytaj tutaj: http://www.ogrodowydom.pl/jak-sprzedac-mieszanie-w-warszawie-ale-poza-centrum.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij