Imiona dla kotki

Koty to zwierzęta, które niejednokrotnie wywołują skrajne emocje. Niektórzy się nimi zachwycają, a inni wręcz deklarują do nich jawną niechęć. Sami właściciele głośno przyznają, że koty lubią dominować i nieraz pokazują kto rządzi w domu. Jednak pomimo tego, że czasem pokazują pazury – koty to stworzenia, które naprawdę dają się kochać i które potrafią się emocjonalnie przywiązać. Na ich przyjaźń trzeba jednak sobie zasłużyć.

Dlaczego ludzie kochają koty?

Jest wiele powodów, dla których ludzie uwielbiają koty. Jedni twierdzą, że są łatwiejsze w obsłudze niż np. psy, bo nie trzeba wychodzić z nimi kilka razy dziennie na spacer. Drudzy cenią sobie w nich charakter, zadziorność, a także fakt, że potrafią zdobyć to, na co mają ochotę. Zwierzęta te, potrafią bowiem wywierać wpływ na swoich opiekunów i postawić na swoim. Cóż, że masz akurat ważny projekt, czytasz książkę, czy prasujesz. Jeśli mruczek postanowi się bawić i tak wskoczy Ci na kolana, zamknie książkę, zasłoni ekran, czy położy na deskę do prasowania. Zrobi wszystko aby zwrócić na siebie uwagę. Na koniec wynagrodzi Ci uroczym spojrzeniem i pozwoli się pogłaskać. Co więcej? Koty są mądre i bystre. Potrafią nauczyć się wielu sztuczek, oczywiście jeśli same tego chcą. Uwielbiają też zabawę ze swoim opiekunem i nawiązują z nim przyjacielską relację, chociaż niekiedy potrafią go skutecznie ignorować i stroić fochy. Koty to też świetne kompany na zimowe wieczory. Któż bowiem nie lubi mieć przy stopach ciepłego futerka? One doskonale wiedzą kiedy powinny odpocząć ze swoim właścicielem i ogrzać go swoim ciepłem. Mruczący, wtulony zwierz działa odprężająco. Przy nim leniuchowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Jak najlepiej dbać o kotki?

Kotki to jednak nie tylko przyjemność, ale również i obowiązki. Trzeba zadbać o ich prawidłowe odżywianie, wygląd, higienę, a gdy trzeba również o zdrowie. Regularne wizyty u weterynarza, szczepienia, odrobaczanie – to konieczność. Najważniejsze jednak żeby je dobrze karmić, nie zapominając o tym, że są to mięsożercy. Jeśli więc jesteś wegetarianinem – nie zmuszaj do tego swojej kocicy. Jej dieta powinna być bogata w białko. Koty powinny mieć też zawsze dostęp do świeżej wody i oczywiście czystej kuwety, która musi być dostosowana do rozmiarów zwierzęcia. Koty lubią być czyste, o czym świadczy ciągłe wylizywanie futerka. Zadaniem właściciela jest więc codzienne wyczesywanie sierści, a w razie konieczności nawet kąpanie mruczącego przyjaciela. Trzeba też regularnie podcinać pazury, bo jak wiadomo kotka potrafi dobrze zadrapać. No właśnie, drapaki, drabinki, drewniane platformy, czy zwykłe kartony to gadżety niezbędne do kocich zabaw. Jeśli więc chcesz być właścicielem tego uroczego zwierzęcia, musisz oddać mu kawałek swojej powierzchni.

Imiona dla kotki – nasze 10 propozycji

Jakimś cudem stałeś się właścicielem kota? Do tego okazało się, że jest to kotka. Przyszedł więc czas na wybór odpowiedniego imienia. Wcale nie jest to łatwe, ale poniżej mamy kilka oryginalnych propozycji.

  • Kulka – szczególnie dla tych, lubiących się zwijać w kłębek;
  • Mamba – każda, czarna kotka nie pogardzi tym imieniem;
  • Łatka – jeśli ma sierść w plamki;
  • Lizia – każda kotka lubi się lizać;
  • Gwiazdka – od teraz będzie Twoją gwiazdą;
  • Iskra – porazi Cię swoim błyskiem;
  • Perła – będzie Twoim oczkiem w głowie;
  • Leja – prawdziwa księżniczka;
  • Czajka – lubi wędrować i się skradać;
  • Afrodyta – bogini piękna i miłości.

Jednym z czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze imienia dla kotki jest jej charakter. Będziesz mieć wtedy pewność, że jest ono niepowtarzalne i odzwierciedla osobowość Twojej mruczki.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij