Jak efektywnie zarządzać pracą magazynów wielkopowierzchniowych?

Jak efektywnie zarządzać pracą magazynów wielkopowierzchniowych?

Prace w magazynach wielkopowierzchniowych muszą być odpowiednio rozdysponowane i zarządzane. Rzecz jasna ze względu na mnogość prac, ale też dużą bazę danych, trzeba wdrożyć odpowiednie rozwiązania, gdyż inaczej łatwo jest popełnić błąd, a to z kolei wiąże się z wysokimi kosztami, przestojami w pracy, a często i stratami finansowymi. Dziś podpowiemy Wam, jak zarządzać pracą takiego magazynu i uniknąć błędów. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Systemy ERP – funkcjonalność na najwyższym poziomie

Odpowiednie zarządzanie pracą w magazynie jest niezbędne. Wymaga wdrożenia konkretnych działań. W takim przypadku doskonale sprawdza się system ERP, który pozwoli na redukcję kosztów w całym łańcuchu dostaw, ale też pozwala na przyspieszenie realizacji zamówień. Takie działanie sprawia, że Wasza firma – w tym przypadku magazyn – zyskuje konkurencyjność. Jednocześnie wszelkiego rodzaju procesy i procedury działania są bardziej efektywne. Wdrożenie systemu ERP pozwala na lepsze zarządzanie także kadrą. Zwiększa się bezpieczeństwo pracy, za to zmniejsza się ryzyko błędu. Przede wszystkim dane i wszystkie ważne informacje są ujednolicone, co dotyczy wszystkich podzespołów i sektorów magazynu. Dzięki temu, że występuje jedna baza danych na bieżąco można sprawdzać oraz rejestrować transakcje, zestawiać dane, ale też raportować. Standaryzacja pozwala na lepszą koordynację działań. Jeżeli dojdzie do jakiejś pomyłki, jest ona szybko wyłapywana, co zapobiega dalszym problemom. Wybierając system ERP, można zmniejszyć koszty pracy. Zyskuje się kontrolę nad całą firmą oraz jej procesami. Pracownicy są bardziej wydajni i wykazują lepszą produktywność.

Wdrożenie ERP – co można zyskać?

Wielkopowierzchniowy magazyn wymaga dobrego zarządzania pracą i dzięki systemowi ERP jest to możliwe. W przypadku prowadzenia wysyłek, ale też zamawiania produktów nie trzeba obawiać się, że dojdzie do przestojów za sprawą niezrealizowanych zamówień. System ERP pozwala na świetną optymalizację wszystkich procesów zarządzania zapasami. Umożliwia świetną organizację gospodarki materialnej. Same koszty dystrybucji w ten prosty sposób stają się niższe. Musimy też wspomnieć o tym, że proces dostaw jest krótszy, a dzięki temu bardzo szybko można skompletować niezbędne towary. To wszystko oczywiście przekłada się na wykorzystanie powierzchni magazynu w najbardziej odpowiedni sposób. Z tego tytułu również klienci czy współpracownicy zyskują, gdyż poziom obsługi wzrasta. Zatem inwestycja w system ERP jest wręcz wskazana.

zarządzanie pracą magazynów wielkopowierzchniowych

Bezpieczeństwo pracy jest najważniejsze

Trzeba zadbać też o bezpieczeństwo pracy w magazynie wielkopowierzchniowym. Oczywiście o bezpieczeństwo trzeba zadbać wieloetapowo. Na początek ważne jest przeszkolenie pracowników z BHP. Otóż muszą przestrzegać właśnie zasad higieny pracy. W razie problemów powinni zgłaszać przełożonym wszystkie wątpliwości. Ale na bezpieczeństwo wpływa też stan techniczny maszyn. Muszą one przechodzić regularne kontrole. Ich stan techniczny musi być nienaganny. Ważne są też opony do przemysłu. Muszą one spełniać najbardziej restrykcyjne normy jakości. Do wyboru są opony radialne i diagonalne. Należy je dobierać pod kątem maszyny oraz warunków pracy. Opony przemysłowe powinny być stabilne i odporne na uszkodzenia, ale też powinny cechować się ekonomicznością. Na pewno duże znaczenie ma indeks nośności. Opony pneumatyczne i superelastyczne doskonale sprawdzą się w wózkach widłowych, ale też pojazdach podnośnikowych. Rzeczywiście są wręcz bezobsługowe.

Opony przemysłowe EM

Do pracy na trudnym podłożu doskonale sprawdzają się opony do przemysłu EM. Wbrew pozorom wykorzystuje się je nie tylko w branży budowlanej czy kopalniach, ale też w magazynach wielkopowierzchniowych. Mają zastosowanie choćby w podnośnikach teleskopowych. Zapewniają duży komfort jazdy i świetnie tłumią drgania. Przy odpowiedniej eksploatacji mogą być wykorzystywane przez kilka lat. Wykazują też odporność na uszkodzenia ściany bocznej. Oczywiście zawsze należy stawiać na opony przemysłowe dobrych producentów i nie należy wybierać tych z klasy budżetowej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij