hurtownia odzieży online

Jak przygotować wystawę sklepową, by zachęcić klientów do wejścia?

Niemal w każdej branży panuje bardzo duża konkurencja, co oznacza, że przyciągnięcie klienta wcale nie jest łatwe. Ale jakby tego było mało to są branże, w których konkurencja jest wręcz ogromna. do takich można na pewno zaliczyć branżę odzieżową. W tym przypadku poza ciekawą konfekcją, ale także dobrymi cenami duże znaczenia ma wystawa sklepowa, która ma zachęcić klientów do wejścia. Jak więc ją przygotować?

Bo każdy rozmiar jest piękny

Na samym początku trzeba pamiętać, że nie należy ulegać jednemu kanonowi piękna, bo każde kobiecie ciało jest piękne. Wszelkie ograniczenia sprawiają, że nie dotrzecie do wszystkich grup kobiet, a przez to stracicie potencjalnych klientów. Zatem przygotowując wystawę sklepową, należy wybrać manekiny w różnych rozmiarach, a więc nie tylko te szczupłe. Oczywiście jeżeli zajmujecie się sprzedażą także konfekcji męskiej czy dziecięcej, to na wystawicie powinny znajdować się także manekiny męskie czy dziecięce, dzięki temu klienci są informowani, że w sklepie dostępna jest nie tylko odzież dla kobiet.

Temat przewodni ma znaczenie

Każda wystawa powinna mieć temat przewodni, ale oznacza to także to, że wystawy trzeba regularnie zmieniać. Mają być one ciekawe pod kątem estetycznym, ale powinny być także nieco ekstrawaganckie, a przy tym klasyczne. Tutaj musicie wiedzieć, że wystawa powinna być zgodna z daną porą roku, ale też świętami. Jeżeli zbliżają się np. walentynki, to wtedy można przygotować dekorację utrzymaną w romantycznym stylu, z akcentami nawiązującymi do święta zakochanych. Z kolei latem najlepiej zachować wakacyjny klimat. Zatem powinno być wesoło, a przy tym oryginalnie, a gdy zbliża się rok szkolny, to konieczne jest zaprezentowanie wystawy z nutą klasyki, wszak wtedy sporo osób poszukuje eleganckiej odzieży, a więc garsonek, garniturów, a także koszul.

Ograniczenia istnieją tylko w Waszych głowach

Ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach i o tym warto pamiętać, przygotowując wystawę sklepową. Na pewno ma być stylowo, ale jednocześnie nie może być nudno. Na wystawie powinny znajdować się ubrania i dodatki, które można zakupić także w sklepie, a jeżeli zostaną wykupione poszczególne elementy, to koniecznie należy wymienić wystawę na nową. Do tego zwróćcie też uwagę na detale. Jeżeli manekin ubrany jest w koszule, spodnie kuloty, ale założony ma też kapelusz to i kapelusz klienci powinni móc kupić, czyli tego czego nie ma w sprzedaży, absolutnie nie można umieszczać na wystawie, gdyż na tym polu często dochodzi do nieporozumień i bardzo łatwo wtedy stracić klientów. Warto pomyśleć też o umieszczeniu blisko manekinów list z cenami dotyczącymi poszczególnych elementów wystawy, w ten sposób zainteresowana osoba wie od razu, czy stać ją na dany towar. A skoro już o cenach mowa to pamiętajcie, że na rynku jest tak duża konkurencja, że aby przyciągnąć klientów trzeba zaoferować korzystną cenę, dlatego  hurtownia odzieży online jest dobrym pomysłem.

Monochromatycznie, a przy tym bardzo ciekawie

hurtownia odzieży online

Chyba nie zadziwimy Was stwierdzeniem, że wystawa musi być ciekawa, ale też monochromatyczna, jednak owy monochromatyzm odnosi się do stylizacji jednego manekina. Jeżeli w Waszym sklepie dostępne są ubrania zarówno klasyczne, jak i utrzymane w formalnym, smart casualowym czy casualowym stylu, to taka też powinna być wystawa. Każdy manekin powinien mieć ubrany inny outfit, w ten sposób potencjalni klienci wiedzą od razu czy w sklepie znajdą wszystko, czego potrzebują. Jeżeli tak jest to na pewno chętnie go odwiedzą, a w ten sposób szansa, że zyska się nowego klienta znacząco rośnie. Natomiast tło dla manekinów powinno być już utrzymane w klasycznym stylu. Owszem nie ma być szaleństwa, ale też nie może panować zupełna nuda. Wraz z pojawieniem się nowej kolekcji bądź gdy macie dostawę nowych ubrań, pomyślcie o nowej wystawie, w ten sposób znowu zaciekawicie nowych klientów. Nie polecamy przyklejania na szybie naklejek zachęcających do wejścia, gdyż odwracają one uwagę od samych ubrań.

Przy tworzeniu wystawy koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki temu efekt przerośnie Wasze oczekiwania, a Wy macie naprawdę olbrzymią szansę na zdobycie dużego grona nowych klientów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij