Niemowlę zimą – pielęgnacja i ubiór

Zima to szczególny czas, w którym należy zadbać o niemowlę. Potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja, a także ubiór. Garderoba dziecka powinna zawierać różnorodne ubranka, dzięki którym możliwe będzie zadbanie o komfort termiczny malucha. Dziecku nie może być zimno, nie można go również przegrzewać.

Ubiór dziecka zimą

Zimowe dni to powód do niepokoju dla wielu rodziców. Opiekunowie boją się bowiem, że kontakt dziecka z warunkami typowymi dla tej pory roku, może być zagrożeniem. Warto jednak pamiętać o tym, że każda pora roku jest dobra na spacery. Dzięki nim dziecko może się dotlenić oraz budować swoją odporność. Podczas zimowych spacerów trzeba zadbać o śpiworek oraz ochraniacze na nogi. Jeśli chodzi o ubiór dziecka, sprawdzi się komplet składający się z elementów takich jak body, śpiochy, sweterek oraz dres. Nie można zapominać także o skarpetkach, czapce, rękawicach, szaliku oraz ciepłym kombinezonie. Warto wybierać naturalne materiały, które dbają o skórę dziecka i nie podrażniają jej.

W domu warto ubrać dziecko w pajacyki z długim rękawem oraz stópkami. Jedna warstwa ubranek wykonanych z dobrej jakości materiałów, które zapewniają ciepło jest wystarczająca. Warto pamiętać o tym, że najlepsze miejsce na sprawdzenie, czy dziecku jest ciepło, to kark. Jeśli ta część ciała jest zimna, warto dołożyć jeszcze jedną warstwę ubrań. Nie należy jednak przesadzać, aby nie przegrzać dziecka.

Pielęgnacja dziecka zimą

Poza odpowiednim ubiorem nie można zapomnieć również o pielęgnacji. Przebywając z maluchem w domu, dbamy o ciepło i sprawne kaloryfery. Ciepłe powietrze może wysuszać delikatną skórę malucha, warto pamiętać o tym, że najlepsza temperatura w pomieszczeniu to ta pomiędzy 19 a 21 stopni Celsjusza. Jeśli wilgotność w domu nie jest odpowiednia, dobrym rozwiązaniem okaże się nawilżasz powietrza. Kąpiel powinna być przeprowadzona dokładnie, bez pomijania fałdek oraz innych zakamarków na ciele dziecka. Dzięki temu możliwe jest usunięcie zanieczyszczeń i zadbanie o komfort malucha. Po kąpieli warto użyć preparatów, które zapobiegają wysuszeniu skóry dziecka i pomagają w jej regeneracji.

Na spacerze również należy pamiętać o zabezpieczeniu skóry dziecka. Mróz i wiatr nie działają na nią dobrze, a rozwiązaniem okaże się odpowiedni preparat. Przed wyjściem na spacer, warto zaaplikować skórze dziecka krem nawilżający z filtrem UV. Przed zakupem kosmetyku należy dokładnie przeanalizować jego skład, aby zapewnić dziecku bezpieczną i dostateczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Poznaj więcej o pielęgnacji dziecka latem

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij