zestaw hydroforowy

Jak skompletować najlepszy zestaw hydroforowy?

Dostęp do czystej wody o odpowiednim ciśnieniu wydaje się dla nas czymś oczywistym, jednak nie każdy ma możliwość, by jego instalacja była podłączona do sieci miejskiej czy gminnej. Gdy takiej możliwości nie ma, doskonale sprawdzają się zestawy hydroforowe. Są to niezwykle funkcjonalne urządzenia, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Oczywiście tutaj pojawia się pytanie: jaki model najlepiej się sprawdzi?

Zestaw hydroforowy – co warto wiedzieć?

zestaw hydroforowy

Każdy zestaw hydroforowy ma za zadanie tłoczyć oraz podwyższać ciśnienie wody w instalacji wodnej. Co ważne, działa on w sposób automatyczny. Dzięki temu nie wymaga naszego zaangażowania, czy jakiejkolowiek ingerencji. Oczywiście bardzo ważne są wszystkie jego komponenty. Można kupić gotowy zestaw, ale również dobierać poszczególne elementy. Właściwie dobrany zestaw hydroforowy zapewnia ciągłą dystrybucję wody, gdzie ciśnienie jest takie same. Najważniejsze elementy to oczywiście pompa hydroforowa, zbiornik hydroforowy, a także wyłącznik ciśnieniowy. Przypominamy, że pełen osprzęt do zbiorników hydroforowych jest niezbędny. Tutaj można zastosować osprzęt do zbiornika przeponowego bądź też ocynkowanego. Do osprzętu można zaliczyć manometr. Bardzo dużą rolę pełni też zawór zwrotny czy też wąż antywibracyjny. Kolejnymi ważnymi elementami są dodatki służące do montażu, np. przeciwkołnierze, śrubunki. Zwróćcie też uwagę, czy Wasz zestaw hydroforowy posiada zabezpieczenie przed suchobiegiem. Jeżeli nie, to należy się w niego zaopatrzyć, gdyż w sytuacji gdy dojdzie do niskiej wartości ciśnienia czy też poziom wody znacząco się obniży, to owy wyłącznik automatycznie odetnie zasilanie od pompy. Dzięki temu nie będzie ona pracować na sucho, a więc nie ulegnie uszkodzeniu. Polecamy Wam także filtry antypiaskowe, które również mają za zadanie ochronić pompę przed uszkodzeniem.

Czym kierować się przy wyborze zestawu hydroforowego?

Przy wyborze zestawu hydroforowego należy pamiętać, że pompa musi być dobrana do źródła wody. Przede wszystkim liczy się głębokość lustra wody. Musicie pamiętać, że jeżeli lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów to nie można zastosować pompy hydroforowej. Dodatkowo trzeba też wiedzieć, na jaką wysokość woda ma zostać wyniesiona, gdyż poszczególne modele pomp różnią się między sobą parametrem maksymalnego wynoszenia pompowanej cieczy. Teraz czeka Was również ważne, a przy tym trudne zadanie, gdyż musicie obliczyć, jak daleko od źródła oddalony jest Wasz dom, gdyż tylko odległość od zbiornika wynosząca 20 metrów względem źródła sprawdzi się w przypadku pomp hydroforowych, oczywiście ta odległość może być mniejsza, ale nie powinna być większa. Pamiętajcie też, że wydajność pompy jest jednym z najważniejszych parametrów. Wbrew pozorom wcale nie trzeba kupować zbyt mocnej pompy, szczególnie jeżeli wydajność źródła nie jest duża, gdyż w takim przypadku może dojść do zerwania lustra wody, a w konsekwencji do pracy na sucho, co może spowodować jej uszkodzenie lub całkowite zniszczenie.

Wybór zbiornika jest bardzo ważny

Także sam zbiornik hydroforowy musi być dobrany właściwie do zestawu, a oznacza to, że powinien być dobierany pod kątem zapotrzebowania na wodę w stosunku do ilości mieszkańców. Trzeba tutaj zapewnić maksymalny komfort wszystkim mieszkańcom i najlepiej w tym przypadku zastosować zasadę, im większy zbiornik, tym lepiej, gdyż tylko wtedy ma się pewność, że każdy z mieszkańców ma dostęp do wody o jednakowym ciśnieniu.

Wyłącznik ciśnieniowy – czy warto na nim oszczędzać?

Należy także wybrać właściwy wyłącznik ciśnieniowy, wszak może on zapobiegać uszkodzeniu całej pompy, o czym już wspominaliśmy. Na rynku dostępne są modele różnej jakości, które różnią się także ceną. W tym przypadku musicie wiedzieć, że na wyłączniku ciśnieniowym nie można oszczędzać. Zatem należy wybierać urządzenia renomowanych firm, gdyż tylko wtedy zyska się gwarancję doskonałej pracy, która przekłada się na jeszcze lepszą ochronę pompy, a to z kolei sprawia, że jej żywotność będzie jeszcze większa.

Wybór zestawu hydroforowego nie jest łatwy, ale z naszymi radami, uda Wam się znaleźć najlepszy. W ten sposób zyskacie komfort użytkowania, a przy tym odpowiednie ciśnienie wody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij