Pompadour w wersji dla niej i dla niego. Poznajcie też kosmetyki, które sprawdzą się przy układaniu włosów

Wykonanie fantazyjnej fryzury typu push up nie musi być trudne, choć wymaga nieco pracy, a także odpowiedniej długości włosów. Już od kilku lat bardzo popularny jest pompadour, zarówno w wersji dla niej, jak i dla niego. Jak wykonać taką fryzurę i dla kogo się sprawdzi, a ponadto które kosmetyki będą niezbędne do jej wykonania? Tego dowiecie się z naszego krótkiego poradnika.

Sposoby na wykonanie pompadour – tapirowanie kontra zawijanie na szczotce

Włosy podniesione u nasady mogą optycznie wyszczuplić twarz, ale również uwydatnić wysokie czoło. Zatem z pompadour należy uważać. Ta fryzura sprawdzi się dla wszystkich, którzy nie mają zbyt cienkich włosów, by efekt finalny trzymał się dłużej niż przez chwilę. Ale w końcu od czego są odpowiednie kosmetyki? Pompadour można wykonać na dwa sposoby, albo mocno tapirując włosy u nasady aż do 1/3 czy połowy długości, a następnie spryskując lakierem i delikatnie rozczesując, albo też decydując się na zawijanie na szczotce. Oba sposoby mogą być skuteczne. Pierwszy z nich sprawdzi się, gdy pompadour wybierasz na wyjątkową okazję, a na co dzień dłuższą grzywę raczej zaczesujesz do tyłu na gładko, albo zaczesujesz ją na bok i wykonujesz przedziałek. Jeśli z kolei wygodną i efektowną fryzurę pompadour wybierasz na co dzień, to lepiej sprawdzi się wersja z zawijaniem włosów na szczotce, choć tu nie wystarczy ich umycie i nawinięcie, bo dla uzyskania trwałego efektu trzeba jeszcze sięgnąć po pomadę. Tylko na którą się zdecydować?

Pomada do włosów – na bazie wosku czy wody?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z pomadami, to dobrym wyborem będzie pomada producenta Reuzel na bazie wody. Pomady wodne są łatwiejsze do nakładania i znacznie prościej ułożyć fryzurę. Zwykle zasychają w skorupę i w ciągu dnia nie można już poprawić fryzury, ale za to jej zmywanie jest bardzo proste, bo wystarczy woda i szampon do włosów. Choć trzeba zaznaczyć, że możesz znaleźć pomady, które pozwalają na poprawę fryzury w ciągu dnia czy to palcami czy przy użyciu grzebienia. Takie produkty znajdziesz wśród kosmetyków marki Reuzel. Pomada wodna nie obciąża też włosów, nie powoduje ich łamania czy nadmiernego wypadania. Pomady woskowe są to pierwsze pomady stosowane już od wieków. Mają bardziej zwartą konsystencję, w związku z tym często, by nałożyć odrobinę produktu trzeba najpierw pomadę podgrzać suszarką. Pomada błyskawicznie zasycha, dlatego nadaje się dla bardziej wprawionych w bojach, którzy z pompadourem i układanie włosów przy użyciu pomady mieli niejednokrotnie do czynienia. Zaletą jest fakt, że włosy przy użyciu tej pomady możesz poprawiać wielokrotnie w ciągu dnia, zapewniają efekt lśnienia, mocno wsiąkają we włosy przez co są bardziej trwałe niż pomady wodne. Często używają ich np. piłkarze, bo nawet zagrania głową nie powodują zniszczenia takiej fryzury. Taką pomadę trudno się zmywa i trzeba myć włosy nawet kilkakrotnie. Z tego powodu na pewno na co dzień zdecydowanie lepszym wyborem będzie pomada wodna. Jeśli chodzi o cenę produktów, to trzeba wiedzieć, że pomady wodne do układania pompadoura są droższe od pomad woskowych, a to ze względu na bardziej skomplikowany proces produkcji tego rodzaju kosmetyków. Warto wiedzieć, że przez profesjonalistów polecane jest stosowanie pomad wodnych latem, a woskowych – zimą.

Mocny czy średni chwyt? Oto jest pytanie

Pomady różnią się też chwytem, to znaczy tym jak szybko zasychają na twoich włosach, a także jak długo efekt na włosach może się utrzymywać. Na pewno do pompadoura potrzebne są pomady o mocnym lub bardzo mocnym chwycie, ponieważ podniesienie włosów u nasady nie jest ich naturalnym ułożeniem. Z reguły nasze włosy są płaskie i mają tendencję do przylegania do skóry głowy, zatem potrzebny jest specyfik, który zapewni trwały efekt na wiele godzin.

Jakie kosmetyki warto jeszcze mieć w swojej kosmetyczce, chcąc wykonać pompadour?

Co poza pomadą przyda się do wykonania pompadoura zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet? Na pewno wiele osób powie, że dobrej jakości pomada wystarczy i będą mieli rację, ale w przypadku trudnych warunków pogodowych, np. dużej wilgotności, warto taką fryzurę dodatkowo utrwalić, zwłaszcza jeśli wykonywana jest na szczególną okazję. Zatem spokojnie na przygotowanego na bazie pomady pompadoura można nałożyć jeszcze warstwę lakieru. Oczywiście trzeba pamiętać, by spryskiwać włosy z odległości około 20-30 cm. Jeśli kolejnego dnia nie myjesz włosów, a chcesz by Twój pompadour nadal prezentował się świetnie, możesz oczywiście zdecydować się na odświeżenie włosów przy użyciu suchego szamponu.

Pompadour to elegancka fryzura nie tylko dla mężczyzn, ale również kobiet. Odpowiednie cięcie włosów, właściwe kosmetyki i akcesoria, a także odrobina wprawy pozwolą wykonać taką fryzurę w ciągu kilkunastu minut.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij